Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica typ FK322HSX - uszkodzony czujnik temperatury chłodziarki

10 Lut 2017 04:09 2310 19
 • Poziom 9  
  Witam, posiadam lodówkę Amica typ FK322HSX + 05AW model FK322.2FZVX. Ostatnio na wyświetlaczu elektronicznym lodówki wyświetla się symbol E1 (oznacza on awarię czujnika temperatury chłodziarki). Proszę o informacje, jak ten czujnik się wymienia i gdzie jest on wpięty, ponieważ sam nie mogę za bardzo się w tym rozeznać. Dziękuję za wszelkie pomocne informacje . Pozdrawiam Piotrek.
  Poniżej zdjęcia czujnika i jego umiejscowienia.
  Amica typ FK322HSX - uszkodzony czujnik temperatury chłodziarki Amica typ FK322HSX - uszkodzony czujnik temperatury chłodziarki Amica typ FK322HSX - uszkodzony czujnik temperatury chłodziarki
 • Poziom 9  
  Witam, tylko jak ten czujnik się wymienia?... Zna się ktos na tym. Proszę o informacje.
 • Poziom 9  
  Witam.
  Niestety po wymianie czujnika temperatury błąd E1 nadal się wyświetla. Dodatkowo po wezwaniu serwisanta i wymianie zaworu bistabilnego wraz z filtrem molekularnym i nabiciu układu nowym czynnikiem, zamrażarka zupełnie przestała mrozić i chłodzić. Czy jest możliwe, że serwisant źle polutował te rurki od zaworu bistabilnego z rurkami układu lodówki (na przemian) i teraz lodówka przestała mrozić? Proszę o info. Pozdrawiam serdecznie.
  Amica typ FK322HSX - uszkodzony czujnik temperatury chłodziarki
 • Poziom 42  
  Reklamuj tą "naprawę". Fachowiec pewnie zalał lutem kapilarę i nie sprawdził czy wszystko jest ok., a tak w ogóle po co wymieniał ten zawór? Nie znam tej lodówki, ale podejrzewam, że E1 dotyczy czujnika w zamrażarce. Ciekawe ile zapłaciłeś za tą naprawę?
 • Poziom 9  
  Zapłaciłem 270 zł za nowy zawór bistabilny i nabicie układu czynnikiem. Tylko co z takiej naprawy, jak po niej lodówka zupełnie przestała chłodzić. Dlatego pomyślałem, że podczas wymiany serwisant pomylił podłączenie rurek zaworu z rurkami układu lodówki (na odwrót je zlutował) czy to jest możliwe?
  Pozdrawiam.
 • Poziom 42  
  Pixel 85 napisał:
  Zapłaciłem 270 zł za nowy zawór bistabilny i nabicie układu czynnikiem.

  Zapłaciłeś kasę. Żądaj poprawienia tego co fohowiec zepsuł!

  Nie wiem czego oczekujesz pisząc posty na forum?
  Przez internet lodówki naprawić się nie da, a Ty sam sobie nie poradzisz. Dlatego nie jest istotne czy zawór wlutowany został poprawnie czy nie.
  Nie wiem na co się przed naprawą umawiałeś z tym gościem?
  Jeżeli na naprawę nie działającej lodówki, to czemu nie wymusiłeś sprawdzenia jej działania przed zapłatą???
  Jeżeli umowa dotyczyła tylko wymiany (nieważne czy potrzebnej czy niepotrzebnej), to gościu zrobił swoje i się ulotnił, ale trudno mieć do niego pretensje...
  Patrząc z boku jest to draństwo, ale często praktykowane przez różnych fohowców. Nie jeden klient mia) w lodówce wymienoną sprężarkę a lodówka dalej nie działała bo przyczyna niedziałania była inna.
  Także trzeba się umawiać na naprawę całego urządzenia. Ma działać poprawnie po naprawie i nie ma, że fachowiec się spieszy i jest jak w dowcipie: Franek trzymaj ścianę a ja idę po wypłatę...
 • Poziom 9  
  Po prostu chciałem poznać opinię "fachowców" z tego forum jakimi niewątpliwie są niektóre osoby obeznane w temacie, ponieważ przed wymianą tego zaworu i przed nabiciem układu lodówki, ona mroziła. Jednak po wymianie już zupełnie nic. Fachowiec był wezwany z serwisu autoryzowanego Amici w dobrej wierze, ale jak pokazało życie nie każdy kto ma pieczątkę jest fachowcem. Najpierw przyjechał ten fachowiec pstryknął 2 guziczki na panelu sterowania i zgarnął kasę nic nie naprawiając.

  Potem stwierdził że trzeba wymienić panele elektroniczne w lodówce (moduł sterujący i elektroniczny). Kupiłem wymieniłem i nic to nie dało. Na końcu po wymianie tego zaworu bistabilnego już zupełnie lodówka przestała mrozić. Dlatego chciałem się dowiedzieć czy można niewłaściwie podłączyć ów zawór bo już nie wiem czy jest sens pchać się w naprawy skoro wydałem tyle kasy na nowe części. Nauczka na przyszłość jest taka, że nie każdy jest fachowcem i zna się na naprawach... Każdy natomiast umie podejmować się najmniej kłopotliwych napraw i brać za to kasę.
  Pozdrawiam!
 • Pomocny post
  Specjalista AGD
  Witam
  Zawór ma taką konstrukcję, że przełącza na chłodzenie chłodziarki i zamrażalki albo tylko na chłodzenie zamrażalki. Najgrubsza rurka zaworu powinna być połączona z filtrem, a dwie cienkie połączone do kapilar. Nawet jęśli cienkie rurki zostały odwrotnie podłaczone do kapilar to powinno coś chłodzić, zakładając że sprężarka pracuję. Jeśli sprężarka pracuję, a nie chłodzi i nie mrozi to prawdopodobnie jest coś zle polutowane - zablokowane i czynnik nie ma prawidłowego obiegu. Należy podłaczyć do układu manometry i wtedy widać jakie jest ciśnienie. Jeśli spada poniżej -0,5 atm to można podejrzewać, że układ jest zablokowany. Jeśli chodzi o błąd E1, to czy czujniki zostały sprawdzone - pomierzone? Jesli układ jest zablokowany to jest to widoczne już przy napełnianiu układu.
 • Poziom 9  
  Witam, sprężarka pracuje, nawet zaraz po włączeniu lodówki słychać jak czynnik chłodniczy "syczy" w obiegu. Niestety lodówka nic nie chłodzi i nie mrozi :( Błąd E1 wyświetla się na panelu sterowania po stronie chłodziarki. Czyli wskazuje że jest awaria czujnika chłodziarki. jak sprawdzić ten czujnik gdyż nie ma na moje oko dojścia do miejsca gdzie jest on podpinany??? Przesyłam zdjęcia z dokładniejszym oglądem jak to wygląda. Pozdrawiam.

  Amica typ FK322HSX - uszkodzony czujnik temperatury chłodziarkiAmica typ FK322HSX - uszkodzony czujnik temperatury chłodziarkiAmica typ FK322HSX - uszkodzony czujnik temperatury chłodziarkiAmica typ FK322HSX - uszkodzony czujnik temperatury chłodziarki
 • Specjalista AGD
  Niestety moduł masz wpinany w złacza zamontowane na stałe, był u ciebie gość z Amici i on powinien mieć schemat wyprowadzeń z modułu. To że bład wyświetla się na wyświetlaczu chłodziarki nie świadczy że problem jest z czujnikiem w chłodziarce.
  Tak czy siak sam nic nie zrobisz, dzwoń z reklamacją i niech zabierze dokumentację do lodówki. Powinni ci jeszcze zwrócic kasę za moduły które kupiłeś, zła diagnoza ich błąd.
 • Poziom 1  
 • Poziom 42  
  zibi1971 napisał:
  Zawór ma taką konstrukcję, że przełącza na chłodzenie chłodziarki i zamrażalki albo tylko na chłodzenie zamrażalki.

  Jesteś pewien, że tak to działa?
  Czy mógłbyś przedstawić jakieś materiały producenta lodówki lub samego zaworu aby udowodnić swoją tezę?

  skryn napisał:
  Prawda jest taka, że gdzieś zwiał gaz w ogrzewaniu, czyli po stronie tłoczącej.
  Dlatego nie mrozi i nie chłodzi po wymianie zaworu bistabilnego i napełnieniu układu.

  Skąd taka diagnoza bez możliwości sprawdzenia "w naturze"?
  A co gdy fohowiec zalał lutem kapilarę?
 • Specjalista AGD
  Witam
  Podstawowe pytanie: czy lodówka chłodziła i mroziła przed naprawą ?

  Dodano po 2 [minuty]:

  Kolego jack63, jeśli chodzi o zawór to moja wypowiedź była na podstawie zaworu lodówek Indesit, Ariston.
 • Moderator Elektrotechnika
  zibi1971 napisał:
  Witam
  Podstawowe pytanie: czy lodówka chłodziła i mroziła przed naprawą ?

  Kol.zibi1971 przeczytaj uważnie post nr5
 • Poziom 42  
  Topolski Mirosław napisał:
  Kol.zibi1971 przeczytaj uważnie post nr5

  Też przeczytałem i jak dla mnie nie wiele z tego postu wynika. :cry: Dlatego wcale się nie dziwię koledze zibi1971, że zadaje pytania uściślające. Przecież z tekstu (wytłuszczenie moje):
  Pixel 85 napisał:
  po wezwaniu serwisanta i wymianie zaworu bistabilnego wraz z filtrem molekularnym i nabiciu układu nowym czynnikiem, zamrażarkazupełnie przestała mrozić i chłodzić.

  Nic konkretnego nie wynika...
  Mało tego każdy czytający może go inaczej zinterpretować.
  Ogólnie autor tematu pisze bardzo nieprecyzyjnie i odnosi się wrażenie, iż wręcz ukrywa istotne informacje.
  Dla mnie są to nieudolne próby ukrycia błedów jakie popełnił i dalej popełnia pomimo usilnych starań kolegów pomagających.
  Przecwaniakował w wymianie modułów elektronicznych, czujnika temp. i samego zaworu przełączającego. Oparł się na diagnozach fohofców, może nawet celowo wprowadzony w błąd, a zakupy części i ich wymianę, poza zaworem, zrobił sam aby było.... taniej. Wyszło drożej i gorzej, bo lodówka całkiem przestała działać.
 • Poziom 1  
 • Poziom 25  
  Nikt nie wspomni o serwisancie pod szyldem Amici , czy tak czy siak jak jest fachowcem a nie baranem z pieczątka serwisu autoryzowanego to diagnozę już miał po odcięciu rurki ssacej do nabijania czynnika.
 • Poziom 42  
  skryn napisał:
  nie pisz fohowców, bo fachowców na internetach nie brakuje. Zwłaszcza na tej stronie. I w tym dziale.

  Nie pisałem o Tobie ani o kolegach pomagających w temacie. Trzeba mieć złą wolę lub być przewrażliwionym aby po moim tekstcie:
  jack63 napisał:
  ... pomimo usilnych starań kolegów pomagających

  odnosić słowo fohowcy do siebie....
  Autor tematu się nie wypowiada, więc napiszę, iż wg mnie lodówka jest do naprawienia na 90%. Jednak koszt naprawy + koszty wcześniej poniesione prawdopodobnie przewyższą zakup nowej lodówki, więc....