Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

OKI/B430dn - Zagniatanie papieru przy druku w duplexie

pepe_lodz 10 Feb 2017 08:08 918 5
    pepe_lodz
    Level 15  
    Witam
    Mam taki problem. Posiadam drukarkę OKI B430dn. Robiłem jej konserwację co mogłem ale jakoś mega głęboko się nie zagłębiałem. Wszystkie gumowe rolki wyczyściłem. Tryby nasmarowałem. W szufladzie duplexu też nasmarowałem bo było popiskiwanie podczas druku. Jak drukuje jednostronnie to wszystko jest ok. Natomiast podczas druku dwustronnego-duplex zagniata kartę czasem w jednym miejscu czasem w dwóch. Próbowałem popatrzeć czego wina ale nie mam pojęcia. Szufladę od duplexu podmieniałem od takiej samej drukarki ale dalej to samo. W załącznikach fotki jak wygląda to zagniatanie. Proszę o pomoc.
    OKI/B430dn - Zagniatanie papieru przy druku w duplexie OKI/B430dn - Zagniatanie papieru przy druku w duplexie OKI/B430dn - Zagniatanie papieru przy druku w duplexie OKI/B430dn - Zagniatanie papieru przy druku w duplexie
    Bitels85
    Level 25  
    Dla mnie problem leży w sekcji utrwalacza. Jak wygląda zespół grzewczy? Wałek grzejny czysty, dociskowy dostatecznie twardy? Podmieniałeś fuser z innej maszyny?
    pepe_lodz
    Level 15  
    Walek na grzalce wymienialem. Co prawda nie oryginalny bo od chinczykow ale nowy. Walek pod grzalka nie wymienialem ten miekki. Jak jest zimny to jest pomarszczony ale po wydruku jednej strony jest gladki. Mam tez go od chinczykow bo byl razem z walkiem grzalki. Ale nie wymienialem.

Zastanawia mnie dlaczego jak jednostronnie drukuje to jest dobrze.

Fusera nie podmienialem z innej maszyny bo za bardzo nie mam z jakiej.
    rys57
    Moderator
    Spróbuj na papierze innego producenta.
    pepe_lodz
    Level 15  
    Papier jest dobry Polspeed ten fiiletowy czy tam niebieski. Wiec nie jest zly. Wydaje mi sie ze to nie wina papieru. Nie wiem jak okreslic czy walek dociskowy ten pod modulem grzewczym jest dobry ? Czy wystarczajaco twardy.
    pepe_lodz
    Level 15  
    Ok problem roziązany. Problem stanowił wałek dociskowy pod modułem grzewczym. Wymieniłem i wszystko jest ok. Nie zagniata już papieru przy druku w duplexie.