Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

multicam z 6mhz na 3,579 nietypowe

20 Lip 2005 21:58 840 3
  • Poziom 12  
    mam multicama 6mhz z generatorem kwarcowym, chcialbym go przerobic na 3,579 niestety mam pod reka tylko rezonator kwarcowy 3,579 czy da sie to jakos zrobic??? Jesli tak to jak bo generator ma 3 wyjscia vcc gnd i out a rezonator tylko dwa
  • Poziom 34  
    A wiesz coś o generatorach kwarcowych ? Pewnie, że się da wystarczy wymienić rezonator 6MHz na 3,579MHz i wszystko powinno być ok. Ewnetualnie podstori się generator.
  • Poziom 34  
    Tak da się. Trzecie wyprowadzenie w tych kwarcach 3,579MHz dolutuj do obudowy jako kawałek drutu (pomiędzy wyprowadzeniami). Operację musisz zrobić szybko, bo kwarc może się uszkodzić i to dość łatwo od wstrząsów i zbyt wysokiej temperatury. Odlutuj najpierw ten kwarc, który jest w układzie. Najlepiej to zrobić za pomocą odsysacza. Potem lutujemy nowy kwarc w miejsce starego na jak najkrótszych wyprowadzeniach. Wyprowadzenie dolutowane ma być połączone zamiast środkowego wyprowadzenia starego kwarca (o ile to było połączone z obudową elementu). Pozostałe piny nowego kawrcu dajesz w miejsca pozsotałych wyprowadzeń starego. Jak je zamienisz miejscami to nic się nie stanie. Sądzę, że układ po przerobieniu od razu pójdzie z kopyta. Jak nie to trzeba by kombinować.