Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung WD0704REV - Opóźnione kończenie suszenia

b00 11 Lut 2017 00:21 291 3
  • #1 11 Lut 2017 00:21
    b00
    Poziom 2  

Witam,

W/w pralko - suszarka podczas kończenia programu suszenia wyświetla na wyświetlaczu czas do jego końca 1 min. po czym wydłuża cykl mniej więcej o 30 min dzieje się dokładnie tak samo na każdym programie suszenia. Pralka została wyczyszczona gruntownie z syfu, grzałka od suszarki grzeje, ubrania po cyklu suche. Brak błędów na wyświetlaczu. Prosiłbym o podanie poprawnej rezystancji termistora od suszarki jeśli ktoś posiada i o wskazówki co mógłbym jeszcze ewentualnie sprawdzić. Pozdrawiam.

0 3
  • #2 12 Lut 2017 18:56
    b00
    Poziom 2  

Miałem dzisiaj trochę czasu i zacząłem grzebać dalej, okazało się że cewka elektrozaworu odpowiedzialna za suszarkę nie ma oporu, pozostałe dwie cewki posiadają opór ok. 4,3K. Czy mogę podmienić wężyk i przewód zasilający od cewki pralki tak żeby zobaczyć czy suszarka kończy program poprawnie? Oraz czy da radę wymienić samą cewkę elektrozaworu?

0
  • Pomocny post
    #3 12 Lut 2017 21:36
    Lodxx
    Specjalista AGD

Cewkę powinno się udać wymienić, a wężyk i przewody możesz zamienić wszystkie wyjścia elektrozaworu są takie same. Pozdrawiam i daj znać o efektach.

0
  • #4 13 Lut 2017 16:41
    b00
    Poziom 2  

Zamieniłem wężyki oraz okablowanie puściłem program suszenia, po 5 min zaczęła brać wodę do suszenia jakie było moje zdziwienie jak bęben nagle zaczął napełniać się wodą. Hehe chwila zadumy wyjąłem cały elektrozawór okazuję się, że na dwóch wylotach są dławiki ograniczające w dużej mierze przepływ wody, bardzo ciężko było by je wyjąć bez uszkodzenia. Postanowiłem zakupić samą cewkę która kosztuje grosze, ale oczywiście w pięknym mieście łodzi graniczyło to z cudem tak więc kupiłem najtańszy elektrozawór pojedyńczy i przełożyłem cewkę. Pralka przeszła cały program suszenia bez zająknięcia, kończąc zgodnie z czasem na wyświetlaczu. Problem rozwiązany. Pozdrawiam

0