Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Daewoo - Centralny zamek zamyka po odpaleniu, a otwiera przy gaszeniu pojazdu

11 Lut 2017 02:32 1053 5
  • Poziom 6  
    Witam serdecznie

Jakieś cztery lata temu montowałem u siebie w Daewoo alarm wraz z centralnym zamkiem. Model tego alarmu to Kodinis E50 / Elita E50 - już trochę stary ale działa idealnie, a raczej działał.

Wszystko robiłem sam więc dokładnie wiem, gdzie idą kable, przekaźniki, gdzie zamontowane są bezpieczniki itd...
    Ale mam problem od trzech dni, mianowicie:

Gdy chce odpalić samochód to centralka e50 zamyka wszystkie drzwi (Po włączeniu zapłonu cyka przekaźnik w centralce i zamykają się wszystkie drzwi), a gdy wyłączam samochód to znów następuje cykniecie w centralce i samochód się otwiera.
    Mam to również sterowane z pilota i działa wszystko okej, auto się zamyka i otwiera.

Posprawdzałem wszystkie plusy, minusy i krańcówki w drzwiach oraz pod maska i w bagażniku ale wszystko jest dobrze, lampka centralna zapala się i gaśnie więc to nie w tym leży problem.

Rozebrałem drzwi kierowcy gdzie znajduje się siłownik master i odkryłem pewną rzecz na którą nie zwróciłem uwagi wcześniej. Gdy siłownik jest podłączony i mechanicznie wcisnę go ręką (czyli tak jakby zamykał drzwi) to nic się nie dzieje, nie zamyka się reszta drzwi, a jak włączę zapłon lub nacisnę na pilocie guzik od zamykania to siłownik ładnie się chowa i zamyka wszystkie drzwi.

I teraz moje pytanie, czy problem leży w samym siłowniku że w momencie gdy odpalam samochód wszystkie drzwi się zamykają, a gdy go gaszę to automatycznie się otwierają? Bo niby na pierwszy rzut oka jest on sprawny bo z pilota drzwi normalnie się zamykają i otwierają tylko problem jest w tym, że podczas odpalania i gaszenia pojazdu drzwi samoczynnie się zamykają i otwierają. Jak zapewne wiecie jest to stara centralka, mam od niej instrukcje ale nie jest ona wyposażona w moduł który zamyka samoczynnie drzwi (A przynajmniej nic takiego nie jest napisane) jak bywa to w nowszych autach.

W sumie to co wyczytałem na forum czyli posprawdzałem przewody, od stacyjki również itd nie przyniosło efektu. Miał ktoś może podobny problem? Siłownik mogę ewentualnie zamówić bo nie jest to duży koszt ale będzie dopiero na poniedziałek. Tylko mówię, dziwi mnie ta sytuacja z samoczynnie się zamykającym / otwierającym pojazdem oraz z tym że siłownik po ruszeniu go ręką w pozycje zamknięta nie daje sygnału do reszty drzwi a gdy użyje pilota lub odpalę pojazd to drzwi elegancko się zamykają i otwierają.

Chciałbym rozwiązać a raczej usunąć problem z automatycznie zamykającymi się drzwiami po odpaleniu, a otwierającymi po zgaszeniu samochodu.
  • Poziom 38  
    Sprawdź w instrukcji, czy przez przypadek nie uaktywniłes takiej funkcji. Niektóre alarmy mają taką możliwość. Zabezpiecza to np przed kradzieżą czegoś z ziedzenia na skrzyżowaniu.
  • Poziom 41  
    Przytrzymaj dwa przyciski na pilocie około 5 sekund jak nie pomoże to zrób to z zapłonem.Nie pamiętam dokładnie jedna opcja włącza central po zapłonie a druga immobiliser.
  • Spec od Mercedesów
    Wujaszek Google nie gryzie...
    Dwie minuty szukania, instrukcja pokazała się jako pierwsza w wynikach:
    http://www.kodinis.lt/images/graphics/1220959544.pdf
    Punkt 3.6 opisuje funkcję automatycznego zamykania drzwi po włączeniu zapłonu. Również sposób jej dezaktywacji.
    Pzdr. G
  • Poziom 6  
    Witam serdecznie kolego Gerri.

Również natrafiłem na ta instrukcje poprzez nasze forum ale niestety nie działa to w mojej wersji alarmu (U mnie występują 3 przyciski) - ten co podałeś to nowsza wersja, ja posiadam niestety starszą. :(

Serdecznie pozdrawiam

• Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    Owneds napisał:
    Chciałbym rozwiązać a raczej usunąć problem z automatycznie zamykającymi się drzwiami po odpaleniu, a otwierającymi po zgaszeniu samochodu.

Naciśnij oba przyciski pilota i trzymaj je aż do krótkiego sygnału syreny.

Masz taki system ?