Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telefon samsung oddany na gwarancje wymiana na nowy ?

11 Lut 2017 10:12 4644 15
 • Poziom 16  
  Telefon Samsung oddany na gwarancje dostałem następująca odpowiedz "W odpowiedzi na złożoną reklamację decyzją firmy Samsung Electronics Polska przekazujemy UPOWAŻNIENIE do wymiany urządzenia na nowy egzemplarz lub odpowiednik z nowej oferty albo do innego, uzgodnionego ze sprzedawcą sposobu rozliczenia reklamacji." Telefon został kupiony jakiś czas temu na allegro jak tą sprawę rozwiązać poprawnie mam się upominać od allegrowicza nowego telefonu czy producenta ?
 • Poziom 16  
  Dostałem zepsuty telefon z taką informacją co powinienem teraz z tym zrobić ?
 • Poziom 1  
 • Poziom 34  
  Producent jest gwarantem, ale wcale nie musi dać Ci nowego urządzenia - jak powie że nie ma to co mu zrobisz... W takim przypadku producent sugeruje inne rozwiązanie dopuszczalne przez prawo.
  Powyższy dokument to rodzaj ekspertyzy, upoważniającej do wymiany sprzętu przez sprzedawcę/dystrybutora, w późniejszym etapie Samsung rozliczy się z tym sprzedawcą/dystrybutorem w postaci noty kredytowej (to jednak dla klienta jest mało ważne). W chwili obecnej powinno udać się do podmiotu, który widnieje na dokumencie zakupu (paragon/faktura) jako sprzedawca i zażądać wymiany urządzenia na podstawie dokumentu wydanego przez serwis.
 • Spec od GSM
  Moga odeslac, olegmtg ma racje dwukrotnie mialem taki przypadek
 • Poziom 34  
  tino2003 napisał:
  Coś się zmieniło w przepisach? Ilekroć serwis stwierdzał, że sprzęt nie nadaje się do naprawy a do wymiany to za każdym razem przysyłali nowy telefon a nikt nie odsyłał do sprzedawcy.

  Dla większości producentów taniej jest wymienić urządzenie na poziomie serwisu, wymieniają po prostu sam telefon (zazwyczaj na tzw. refurbished). Wymiana u operatora wiąże się z tym że klient dostanie całe nowe pudełko wraz z akcesoriami a producent w efekcie będzie musiał zwrócić całą kwotę sprzedawcy. Czasami jednak dla dużej firmy bardziej liczy się to z budżetu którego działu pójdzie kasa - serwis, marketing czy sprzedaż. W zasadzie dla klienta taki sposób jest zdecydowanie korzystniejszy o ile telefon pochodzi z legalnego źródła i lokalnej dystrybucji.
 • Poziom 34  
  W tym przypadku operator, chyba że komis oszukał klienta i sprzedał urządzenie jako 'nowe' (choć de facto w świetle prawa jest już urządzeniem używanym), wtedy klient ma prawo dochodzić swoich roszczeń na drodze sądowej od komisu.
 • Spec od GSM
  Jesli ma paragon fv operatora to operator.
 • Admin grupy GSM
  OlekMTG napisał:
  chyba że komis oszukał klienta i sprzedał urządzenie jako 'nowe' (choć de facto w świetle prawa jest już urządzeniem używanym)


  Co to zmienia w tym przypadku gwarancji czy nowe czy używane? Nic nie zmienia.

  Kupuje się na komis jako używane bo jest taka furtka aby vat płacić zerowy. :D
 • Poziom 25  
  tino2003 napisał:
  Co to zmienia w tym przypadku gwarancji czy nowe czy używane? Nic nie zmienia.

  Kupuje się na komis jako używane bo jest taka furtka aby vat płacić zerowy. :D


  Zmienia bo jeżeli wyślesz telefon do gwaranta bez pierwotnego dokumentu zakupu to gwarant może to potraktować jako urządzenie używane i nie musi naprawiać gwarancyjnie :).
 • Poziom 34  
  Dokładnie, dowodem uprawniającym do gwarancji jest pierwotny dowód zakupu - kiedy pierwszy raz urządzenie zostało sprzedane w sprzedaży detalicznej.