Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch SMS50E88EU/43 - Uszkodzony element grzejny - jak rozebrać.

11 Lut 2017 13:26 1554 4
  • Poziom 9  
    Witam. Pojawił się błąd E09, uszkodzony element grzejny. Wygląda na to, że w tym typie grzałka (przepływowa) jest zintegrowana z pompą. Nawet żeby kupić, potrzebuję sprawdzić jak ta pompa wygląda. Na serwisie aukcyjnym znalazłem, że prawdopodobnie byłaby to część nr 654575 lub 644997. W specyfikacji do jakiej zmywarki pasuje, brak mojego numeru tj. część główna się zgadza SMS50E88EU jednak ta po ukośniku "/43" już nie, (coś tam jest z innym układem podłączenia pinów w złączce zasilania).
    Proszę fachowców o ewentualne potwierdzenie jaka by to była część (nr) i jakieś wskazówki co do rozebrania dołu. Wygląda bardzo zwarcie, jakby podstawa była całym korpusem (brak pokrywy do demontażu ???). Z przodu i z tyłu tego korpusu są jakieś "tajemnicze" otwory jakby na klucz - symbol sugerujący przekręcenie. Chyba nie jest to "typ" ze swobodnym dostępem do bebechów. Boczków nie ściągałem, bo na razie nie widziałem potrzeby.
    Pozdrawiam.
    PS. Jeszcze tylko zmywarki nie rozbierałem, z pozostałym sprzętem AGD daję sobie rady :)
  • HelukabelHelukabel
  • Pomocny post
    Moderator AGD
    gslowik32 napisał:
    Boczków nie ściągałem

Od tego właśnie należy zacząć.
    Zobaczysz wówczas co trzyma spód (2 zatrzaski z przodu i 2 mocowania z tyłu)
    A później to już z górki by dostać się do pompy.
    Grzałkę można zmierzyć po ściągnięciu blachy pod drzwiami.
    Pompa nr 00651956
    https://north.pl/karta/pompa-myjaca-z-turbina-i-grzalka-do-zmywarki-00651956,732-HY-0395.html
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 9  
    Dzięki, po odkręceniu boków, zdjęciu naciągu drzwi zobaczyłem zatrzaski z przodu. Tył nie jestem pewien, ale wygląda mi na to, że trzeba przekręcić kawałek blachy. Jak dobrze rozumiem, to ściągnięcie dołu demontuje również cały układ zmiękczania wody (ten zbiorniczek z lewej). Na razie po ściągnięciu blachy z przodu dostałem się do zacisków grzałki, niestety przerwa. Zdecydowałem się ją wyjąć bez ściągania całego dolnego korpusu. Po wyciągnięciu rozdzielnicy elektrycznej z prawej strony (trzeba wcześniej wyciągnąć wtyczkę kabla zasilającego od strony zmywarki) zrobiło się na tyle miejsca, że całość wyciągnąłem (podpatrzone na YouTube hasło Bosch E09). Rozebrałem ją, ale chyba kombinowanie nie warte zachodu i pozostało zamówić nową pompę. Mam nadzieję że wystarczy mi tyle samozaparcia, żeby założyć ją w taki sam sposób jaki wyjąłem.
    Pozdrawiam
    GS
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Zręczny serwisant, wymienia pompo-grzałkę bez ruszania podstawy obudowy - powodzenia.
  • Poziom 1  
    Witam serdecznie pompogrzałke zdemontować bardzo łatwo jest na wcisk delikatnie prawo lewo i powinna wyjść bez problemu kod podany pasoje do tej zmywarki