Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zapłon a zamek centralny - Nie mogę odpalić auta

11 Feb 2017 15:01 2598 5
  • Level 2  
    Witam!
    Chciałbym się Was poradzić. Mianowicie sprawa wygląda tak, że posiadam samochód Renault megane scenic 1998 2.0 w benzynie. Aby odpalić samochód trzeba kliknąć dwa razy guzik na kluczyku który sluzy do zdalnego zamykania/otwierania zamków w drzwiach. Problem jest taki, że chyba coś się stało z tym "modułem" w samochodzie i ten guzik nie w kluczyku nie działa więc drzwi się nie otwierają ani samochód nie chce się odpalić (to jest jakoś sprzężone ze sobą. Baterie w kluczyku były wymieniane i nic to nie dało. Czy ktoś z Was wie jak to całkowicie wyłączyć? Nie mogę w ogóle odpalić auta. Mam kabel diagnostyczny więc jeśli jest możliwość to chciałbym to jakoś zrobić samodzielnie bo narazie kasy nie ma na mechaników. Proszę o pomoc. Z góry dzięki!
  • OptexOptex
  • Level 38  
    Masz zabudowany autoalarm ? Po otwarciu drzwi normalnie kluczykiem też się tak dzieje , wszystkie drzwi się odblokowują ?

Moderated By ociz:

Mowa jest o fabrycznym zabezpieczeniu, a nie dokładanej chińszczyźnie.

3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

• OptexOptex
  • Level 14  
    Dobrze by było jakbyś znał model centrali alarmowej.
    Zazwyczaj maja takie alarmy dodatkowe dwa przewody do odłączenia np. Pompy paliwa albo czujnika uderzenia. Może Cię to na coś nakieruje :)
    Gdybyś więc wiedział np. Co to za centrala to mógłbyś odłączyć ww przewody i powinno działać.

Moderated By ociz:

Jak wyżej.

• Level 2  
    Alarmu nie ma. Od strony kierowcy jak otwiera sie drzwi kluczykiem to wszystkie drzwi się otwierają ale ten zamek jest zepsuty od strony kierowcy więc otwieram od strony pasażera, wtedy otwiera się tylko pasażer. Ten cały moduł jest przy lusterku wstecznym w kabinie. Można go wyjąć.
  • Moderator of Cars
    Zobacz sobie do odbiornika ir w podsufitce koło lampki, czy nie pływa