Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tętnienia sieci

20 Lip 2005 22:18 3472 10
  • Poziom 10  
    Od pewnego czasu obserwuję, iż oświetlenie w mym mieszkaniu (mieszkam w bloku) zaczyna migać. Dotyczy to tylko zwykłych żarówek, energooszczegne zachowują się normalnie. Zainteresowałem się i w chwilach, gdy zaczyna migać napięcie sieci przysiada o około 10-20V. Skąd to się bierze? Może ktoś włącza do sieci jakieś duże energochłonne urządzenie lub coś wprowadza jakieś zakłócenie? Nie powoduje to niestabilnej pracy urządzeń Rtv ale jest po prostu denerwujące. Proszę o pomoc.
  • Poziom 10  
    Sprawdziłem wszystkie połączenia w domowej rozdzielnicy i mimo upływu lat gdyż instalacja jest z końca lat 80 wszystko przykręcone na beton. Czy problem występuje u innych?? Nie wiem! Może śledztwo w tej sprawie należało by zacząć od podpytania sąsiadów.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    geguś napisał:
    Witam :)
    Popytaj, popytaj, może prawdy się dowiesz.
    A czy sprawdzałeś śruby na liczniku?
    Zostaje jeszcze sprawdzić stan połączeń na WLZ-cie. Tam też się jaja dzieją.

Jeżeli mam sprawdzić śruby na liczniki musze wezwać do tego kompetentne :) osoby ze spółdzielni gdyż sam nie włamę się do skrzynki na klatce. O ile znam fachowców z mojej społdzielni to pewnie powiedzą że tak musi być i to normalne że miga;D.

Dodano po 38 [minuty]:

Ktoś może posądzić mnie o nabijanie postów ale przeprasazm. Zapomniałem dodać, że te zakłucenia występują tylko w godzinach wieczornych po 21.
  • Poziom 28  
    Ja myslę że to nie śruby ani inne połączenia tylko ktoś w taki sposób obciąża sieć (może ktoś coś spawa ?).
    I jednak powinieneś to zgłosić do administracji.
  • Poziom 10  
    Tomek665 napisał:
    Ja myslę że to nie śruby ani inne połączenia tylko ktoś w taki sposób obciąża sięć (może ktoś coś spawa ?).
    I jednak powinieneś to zgłosić do administracji.

Zgłośiłem sprawę do administracjii. I scenarjusz był do przewidzenia :).
    Po sprawdzeniu domowej rozdzielnicy i przyłącza z licznikiem na klatce elektryk nie stwierdził żadnej usterki. A w chwili gdy piszę ten post oświetlenie zaczyna już migać :/.
  • Poziom 26  
    Sprawdź w radio. Kiedyś, dawno, dawno temu ogłaszali III i II stopień zasilania ;-)
    Może "Komuno wróć" się sprawdza :D

Przygasanie wystepuje tylko przy przeciążeniu sieci energetycznej, natomiast pulsowanie (efekt pompowania) to wina dostawcy energii (może modernizują sieć).
  • Poziom 28  
    longines napisał:

Przygasanie wystepuje tylko przy przeciążeniu sieci energetycznej,

Z tym się zgadzam
    longines napisał:
    natomiast pulsowanie (efekt pompowania). to wina dostawcy energii (może modernizują sięć).

A z tym nie. To spowodowane jest lokalnie, na tej samej gałęzi co ty (patrząc od trafa). To twój "somsiad" daje w kość.
  • Poziom 26  
    Tomek665 napisał:
    longines napisał:
    natomiast pulsowanie (efekt pompowania). to wina dostawcy energii (może modernizują sięć).

A z tym nie. To spowodowane jest lokalnie, na tej samej gałęzi co ty (patrząc od trafa). To twój "somsiad" daje w kość.

Tak tez może być, tylko jaki sprzęt domowy pobiera prąd impulsowo? Spawarka napewno nie, może pompa ?
  • Poziom 14  
    Wydaje mi się, że najbardziej prawdopodobną przyczyną jest załączanie spawarki. Sam to przerabiałem jak sąsiad założył warsztat samochodowy. Aż się ludziska skrzyknęli i zagrozili gościowi, że doniosą na niego :) Przestał spawać wieczorem i problem znikł.