Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kieszeń ADAX - Zmiana nazwy urządzenia w firmware kieszeni

Pioneer666 11 Lut 2017 17:30 441 3
 • #1 11 Lut 2017 17:30
  Pioneer666
  Poziom 8  

  Witam, muszę zmienić nazwę urządzenia pod jaką widoczna jest kieszeń dysku ADAX.
  Jestem w tym trochę zielony i jeśli ktoś mógłby mi wyjaśnić czy dobranie się do firmware takiej kieszeni jest wykonalne dla początkującego za pomocą jakiegoś oprogramowania przez kabel usb to proszę o rady.

  Kieszeń ADAX - Zmiana nazwy urządzenia w firmware kieszeni Kieszeń ADAX - Zmiana nazwy urządzenia w firmware kieszeni Kieszeń ADAX - Zmiana nazwy urządzenia w firmware kieszeni Kieszeń ADAX - Zmiana nazwy urządzenia w firmware kieszeni

  0 3
 • Pomocny post
  #2 11 Lut 2017 20:10
  dt1
  Moderator - Komputery Serwis

  Witaj. Możesz się przyjrzeć zawartości układu U2 (25LV512), jest to pamięć flash, w której mogą być zapisane ustawienia konfiguracyjne. Możesz też spróbować znaleźć narzędzia dla chipu ASM1051 i w nich się pobawić (mając na uwadze możliwość uszkodzenia przelotki).

  http://aspiregemstone.blogspot.com/2014/06/usb-30-controller-firmware-update.html

  Co Kolega chce osiągnąć zmieniając nazwę?

  0
 • #4 12 Lut 2017 12:14
  Pioneer666
  Poziom 8  

  Dziękuję Koledzy, o to właśnie mi chodziło. :spoko:
  Nazwa została zmieniona, a przy okazji zaktualizowałem firmware z wersji 0910xx do 1010xx. Nowsze wersje dostępne na stronie podanej przez pidar'a (świetne źródło - dzięki!) niestety nie chciały wejść.
  Same wielkości plików już dały mi do myślenia bo 1010xx zajmuje 32KB, a już 1208xx - 60KB, ale program MPTool ostrzega, że podana wersja nie jest zgodna z chipem, co jest niewątpliwie ogromną zaletą tego programu.
  Cel jaki chciałem osiągnąć poprzez zmianę nazwy urządzenia to po prostu podpisanie własnego dysku przenośnego w sytuacji gdy przebywa się w otoczeniu osób posiadających takie same nośniki :)

  Co do samego programu, może komuś się przyda prosta instrukcja:
  W pliku as_mp_Tool v0.3.ini (wersja programu MPTools_2.0.2v) modyfikujemy wpisy:
  fw_binary_name=tu wklejamy nazwę pliku bin (nowego firmware) razem z rozszerzeniem wcześniej ściągniętego do folderu z programem
  manufacturer_string=nazwa nadawana przez producenta, ale to nie ona wyświetla się przy usuwaniu urządzenia
  product_string=nazwa która jest wyświetlana przy usuwaniu urządzenia "Wysuń Nasza nazwa"
  Po zapisaniu tego pliku, uruchamiamy program (dane powinny być już widoczne w odpowiednich polach) i wciskamy "Play" w lewym dolnym rogu okna programu.

  Jeśli chcemy dokonywać zmian bezpośrednio w programie, a nie w pliku ini, wciskamy ikonę kluczyka w górnej części okna "unlock" i kiedy program prosi o hasło wpisujemy "asmedia"

  0