Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

kia sportage 1995 2l nie odpala jak zimny

Kowaljantar 11 Feb 2017 18:19 1341 3
    Kowaljantar
    Level 3  
    Witam!
    Mam kia sportage rok 1995 2,0l benzyna-gaz i mam jeszcze większy problem odpala na gazie a na benzynie nie. Jak zimny silnik nie odpali jak tylko odpali na lpg można go zgasić i bez problemu odpali juz na benzynie, można jeździć do woli na jakim paliwie się chce ale jak się zgasi i silnik ostygnie to problem wraca.
    Wymienione wtryski i pompa też wymieniona auto ma iskre mechanik mówi że sprawdzał przekażniki i że ok, patrzył na czujnik temperatury silnika, położenia wału i nibyby też ok a problem nadal ten sam znika w momencie odpalenia na gazie tylko odpali można zgasić silnik po chwili i bez żadnego problemu już odpala na benzynie.
    Co z tym można zrobić, proszę o sugestie.
  • Helpful post
    thomas48
    Level 16  
    Zacząć trzeba od podstaw: czy jest iskra, ciśnienie paliwa na wtryskach, czy wtryski dostają impuls do otwarcia, czy czuć przy nieudanej próbie odpalenia paliwo z wydechu?
    Później będziemy myśleć dalej.
    Kowaljantar
    Level 3  
    dzień dobry a wiec iskra jest, ciśnienie mechanik sprawdzał na wtryskach i niby odbiega od normy 0,5 bara impuls czy dostaje no właśnie są jakieś 2 przekaźniki pod maska i niby też ok ale też w tej opini słyszałem że może nie dostawać pierwszego sygnału po włączeniu stacyjki i dlatego nie odpala problem dziwny bo to się dzieje tylko jak silnik jest zimny dostałem sugerowaną podpowiedz że może czujnik stukowy że u kogoś co mi odpisał była taka sprawa że mechanik urwał srube i przykręcił w inne miejsce i to był problem cały usterki . w moim przypadku jak sie da niewielką ilość paliwa czy jakiegoś czegoś do powietrza to od razu odpala i bez problemu działa na wszystkim czyli pb i lpg i problem się kończy a wystygnie powraca nie wiem gdzie szukać jakiegoś przekaźnika wtrysków bo dla mnie to wygląda tak jak by nie dostawał dawki startowej . nic więcej nie wiem a 2 mechaników rozkładają ręce i sam szukam pomocy i chce naprawic
    prezespio
    Level 1  
    Witam
    I jak doszedłeś Kolego co było przyczyną??? - bo u mnie takie same są objawy ..... i nie wiem w co wsadzić ręce?????...wszystko posprawdzane... i dalej nic jak kulą w płot!!