Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ciężko kręci Ursus c 385.

11 Lut 2017 18:45 1710 2
 • Poziom 3  
  Witam, mam pytanie: czy w Ursusie c 385 skrzynia biegów ma coś do odpalanie silnika bo niektórzy mówią że tak a niektórzy że nie, bo nie mogę jej odpalić z rozrusznika a jak pociągnę go odpala od razu i później już kręci normalnie rozrusznik i odpala.
 • Poziom 19  
  Skrzynia biegów zawsze obciąża silnik, nawet gdy jest na luzie, jedynie kiedy wciśniesz sprzęgło następuje częściowe rozłączenie skrzyni, a całkowite wałka sprzęgłowego. Dociskiem przez wałek okalający wałek sprzęgłowy stale jest przekazywany napęd na podzespoły tj. WOM, pompa hydrauliczna.
  W Twoim przypadku, sprawdziłbym jeszcze, połączenie akumulatora z masą ciągnika. Mogą być również, tulejki lub szczotki na rozruszniku.
 • Poziom 20  
  Wciskając sprzęgło w c-385 rozłączasz skrzynie biegów, jednak NIE rozłączasz napędu pompy podnośnika, wspomagania, mikropompy, pompki tłoczkowej wspomagającej podnośnik i WOM. Rozrusznik musi ciągnąć te pompy i WOM. Jedynie pompę główną podnośnika wyłączysz dźwigienka pod kabiną. Ale pozostałych rzeczy nie wyłączysz. Ktoś powie że na początku bez ciśnienia nie stawiają one oporu, podobnie WOM też nie stawia oporu. Jednak już sam fakt napędu tych pomp - w minusowych temperaturach przy gęstym oleju daje opór. Podobnie WOM - tarczki są zluzowane, ale gęsty zimny olej powoduje że jest opór na nich. Sumując te czynniki - suma niewielkich oporów + ujemne temperatury = trudność w odpaleniu.
  W ujemnych temperaturach -C-385 musi mieć dobry akumulator i rozrusznik bez luzów na tulejkach. Polecam przelanie go ciepłą wodą, albo wstawienie grzałki w blok (tam z prawej strony jest takie miejsce na grzałkę).