Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Easy Touch 2.1 ET-675 Subwoofer buczy zamiast dawać basy

11 Lut 2017 18:58 741 10
  • Poziom 5  
    Witam, zakupiłem właśnie okazjonalnie zestaw głośnikowy 2.1 firmy Easy touch (za 10 zł jak ktoś jest zainteresowany ^^) Po podłączeniu go do komputera, lub telefonu satelity działają całkiem sprawnie, lecz subwoofer zamiast oddawać bas to buczy a zaczyna buczeć od razu po podłączeniu sprzętu jackiem nawet bez włączonej muzyki. Podejrzewam że to wina wejścia na chinch ale nie znam się na tym , jeżeli nie udało by się tego naprawić mam pytanie czy dało by się zrobić tak aby głośniki były podłączone tylko pod jack ? W sensie bez podłączania do tych wejść na chinche na obudowie subwoofera, zestaw jest aktywny posiada wzmacniacz a kable przyczepione do płytki wejść chinch są odpinane, na wtyczki .
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 19  
    Witaj. Co prawda nie jestem jasnowidzem :-) ale możliwe że uszkodzona jest elektronika odpowiedzialna za subwoofer. Możliwe że wzmacniacz suba poległ lub coś w jego pobliżu. Taki wniosek można wysunąć z tego co piszesz. Podłączenie satelit pod jack odpada bo w obudowie subwoofera jest wszystko czyli zasilacz, układy filtrów dźwięku, wzmacniacze mocy i regulatory. Satelity to praktycznie "gołe" głośniki z obudowami a sercem jest to co jest w obudowie subwoofera. Naprawa raczej jest możliwa ale co do kosztów to ciężko powiedzieć. Nie wiem ile ten zestaw jest warty i ile chciałbyś wydać na naprawę. Jeśli nie masz pojęcia o elektronice to raczej nie poradzisz sobie z tą naprawą. Ale zawsze są znajomi, którzy pomogą i uruchomią Ci to "buczydło" :-)
  • Poziom 5  
    Po rozkręceniu nie wygląda jakby coś było uszkodzonego , żeński chinch odpowiedzialny za wejście subwoofera co ciekawe rusza się, a po wyjęciu z niego chincha i dotnięciu nim (bolcem) zewnętrznej strony żeńskiego chincha subwoofer przestaje buczeć (ale dalej nie gra ) a satelity grają jakoś czyściej . Wiesz o co może chodzić ? Bo sprawa wygląda dosyć zabawnie. Na elektronice się znam (przynajmniej podstawy ) w razie czego posiadam lutownice i inne potrzebne narzędzia i jestem w stanie zainwestować coś w naprawę .
  • Poziom 43  
    BUDZIOxGAME napisał:
    wejście subwoofera co ciekawe rusza się
    Na początek sprawdź czy gniazdo nie jest urwane od płytki i ścieżek. Ruszać się nie powinno w każdym razie.
  • Poziom 5  
    No, więc kolejna śmieszna sprawa, płytka z gniazdami jest cała zalana jakimś grubym klejem postaram się to odkleić, i dam znać .
  • Poziom 43  
    BUDZIOxGAME napisał:
    postaram się to odkleić
    Byle ostrożne, żeby nie pourywać wraz z klejem jakichś elementów ...
  • Poziom 5  
    Easy Touch 2.1 ET-675 Subwoofer buczy zamiast dawać basy Easy Touch 2.1 ET-675 Subwoofer buczy zamiast dawać basy Easy Touch 2.1 ET-675 Subwoofer buczy zamiast dawać basy Easy Touch 2.1 ET-675 Subwoofer buczy zamiast dawać basy

Tak to wygląda a gniazdo które się rusza to, to po prawej na górze .
  • Poziom 5  
    Wygląda na sprawny, jak się porusza chinchami przy wejściach to można usłyszeć że subwoofer gra włączoną muzykę ale cichutko trzeba przystawić ucho do bass reflexu i wtedy słychać że coś gra .

Dodano po 13 [minuty]:

Nie da się zrobić tak że zamiast tych żeńskich chinchy u góry wychodził po prostu 1 mini jack ?
  • Poziom 43  
    BUDZIOxGAME napisał:
    Nie da się zrobić tak że zamiast tych żeńskich chinchy u góry wychodził po prostu 1 mini jack ?
    Można ale po co? Najpierw trzeba znaleźć czemu sub nie gra; gdybyś wymienił gniazdo (dołożył mini jacka) to problemu nie zlikwidujesz.
  • Poziom 5  
    No racja, no to tak jak mówię po poruszaniu chinchami przy gniazdach gra ale bardzo cicho i dźwięk jest przytłumiony ale słychać że gra ta muzyka którą puściłem .

Dodano po 2 [godziny] 59 [minuty]:

Z tego co wyczytałem to problem z przed/wzmacniaczem opłacało by się kupić coś takiego i zamienić go za ten stary ? http://www.gotronik.pl/modul-wzmacniacza-mocy-21-tda7377-p-4061.html
  • Poziom 5  
    Płytę główną mam h110m do procesorów 6 generacji w razie czego.

Dodano po 15 [minuty]:

Odkryłem że jak jeden chinch jest podłączony a drugim dotykam ścianki żeńśkiego chincha to gra ale przytłumiono i bardzo cicho i brak basu , czyli to prawdopodobnie zwarcie z masą ale czemu gra tak dziwnie coś jest uszkodzone ?