Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Silnik magnetyczny, nagroda za działający układ!

Piotrek_kertoip 11 Feb 2017 20:21 4377 10
    Piotrek_kertoip
    Level 1  
    Szukam osób które są w stanie skonstruować taki prosty silniczek, który działa na zasadzie magnetyzmu. Za skonstruowanie takiego silnika proponuję nagrodę w wysokości 1000 zł, którą wypłacę po prezentacji działającego urządzenia.

W załączeniu dodaje film, na którym jest silnik który mnie zainteresował.
    youtube.com/watch?v=jiAhiu6UqXQ&t=46s

Pozdrawiam, Piotrek z Łodzi.

W razie pytań:
    Piszcie: piotrek.kertoip.mail(malpa)gmail.com
    Lub
    Dzwońcie: +48 576 017 806
    helmud7543
    Level 43  
    Zgodnie z zasadą zachowania energii to nie może działać. Ja dla mnie oszustwo.
    Stefan_2000
    Level 19  
    A co myślicie o czymś takim:

Też fake?
    zdziwiony
    Level 24  
    Akurat ten silnik termomagnetyczny powinien działać.
    User removed account
    Level 1  
    Madrik
    moderator of Robotics
    Silniki działające na zasadzie magnetyzmu są beznadziejne.
    Po pierwsze są bardzo słabe i mało sprawne, po drugie działają do wyczerpania paliwa, którym są... magnesy. Do produkcji magnesów używa się sporo energii. W miarę pracy, magnesy się rozmagnesowują, tracąc tę energię, ale nie całą.

Koszt produkcji takiego silnika jest większy wielokrotnie niż warta będzie otrzymana praca.
    User removed account
    Level 1  
    Madrik
    moderator of Robotics
    Ale właśnie istotą silnika magnetycznego jest to, że jest oparty na sile magnesów.

Każdy silnik do pracy potrzebuje energii. Jak mu ją dostarczysz?
    Skąd ten silnik ma brać energię do pracy? Bierze ją wyłącznie z magnesów. A ponieważ energia w magnesach jest ograniczona, to i efekty działania szybko zanikają, wraz z jej odbieraniem. Nie ma cudu. ładnie działają "na pusto", bez obciążenia, bo opory ruchu są minimalne. W efekcie praca trwa długo. Ale już z obciążeniem - albo nie mają siły ruszyć, albo szybko się zużywają.

Silnik magnetyczne są znane od lat. I niestety są tylko naukową ciekawostką bez zastosowania praktycznego. Gdyby miały, to już gdzieś by je znalazły. A na razie służą głównie do przyciągania uwagi w Internecie.

Już bardziej obiecujące są silniki Stirlinga. Tam przynajmniej źródłem energii jest dostarczane ciepło. A źródeł ciepła jest wiele. Można tu pokombinować z energią słoneczną, geotermalną, czy izotopami radioaktywnymi.
    Krzysztof Kamienski
    Level 43  
    Madrik wrote:
    Silnik magnetyczne są znane od lat. I niestety są tylko naukową ciekawostką bez zastosowania praktycznego.
    ..No dobrze, Madriku, ale czy możesz podać przykład takiej ,,zabawki" ? Jak zauważyłem, różne chińskie kręciołki, zegarki czy inne bimbadełka na biurko, zasilane są energia baterii, i działają na zasadzie - bateria, cewka i jako wyłącznik np. czujnik Halla. Nie spotkałem nigdy czegoś, to nawet samo by się ruszało (obracało), czyli wykonywało jakąś minimalną nawet prace, wyłącznie dzięki energii zgromadzonej w magnesach.
    User removed account
    Level 1