Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki agregat wybrać do podłaczenia lamp, żarówek?

11 Lut 2017 20:39 633 7
  • Poziom 5  
    Witam serdecznie!

Mam pytanie odnośnie tematu, o którym nie mam zielonego pojęcia.
    Mianowicie chciałbym kupić agregat, który pozwoli mi na świecenie lampami: mix 250w i uv 8w. Oczywiście wolałbym żeby nie emitował dużego hałasu. Jeżeli chodzi o gabaryty, to im mniejszy, tym lepszy. Będzie służył tylko i wyłącznie do tego celu, więc większa moc od tej, która jest pożądana do świecenia lamp, nie jest konieczna.
    W związku z tym jaki typ, firmę itd. wybrać, by sprawował się dobrze i był w dobrej cenie?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi.
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    MIX (lampa rtęciowo-żarowa) nie ma specjalnych wymagań co do zasilania, poza tym że przy starcie pobierać może większy prąd (1,6 nominalnego). Upewnij się co do tego mixa bo moc 260W nietypowa.
    UV 8W ma zapewne jakiś statecznik, warto wiedzieć jaki...
  • Poziom 5  
    Tzn. moc jest 250W, ogólnie już podpinałem te lampy normalnie pod sieć w domu, co do uv mam już zrobioną szeroko pojętą obudowę. Ogólnie jest tak, że lampy są gotowe do podłączenia pod 230V. Zastanawiają mnie tutaj głównie typy agregatów i firmy, które będą najlepsze, najbardziej kompaktowe, dobrze działały, będą ciche, w dobrej cenie itd.
    Co by Pan i Państwo doradzili w tej kwestii?
    Bardzo dziękuję, że pochylił się Pan nad moim problemem.
  • Poziom 43  
    Ravenborderline napisał:
    Zastanawiają mnie tutaj głównie typy agregatów i firmy, które będą najlepsze, najbardziej kompaktowe, dobrze działały, będą ciche, w dobrej cenie itd.
    Takie rzeczy tylko w Erze :D :P.
    Nie ma czegoś takiego, albo tanie, albo ciche i dobre. Musisz wybierać.
    Najważniejsze pytanie ile tych żarówek jest w sumie?
    Czy tylko po jednej sztuce, czy więcej?
    Jak długo ma jednorazowo pracować ten agregat i jak często?
  • Poziom 5  
    Tak niestety jest, 100 % w naturze bardzo rzadko występuje :) raczej myślałem o czymś co jest najbliższe temu ideałowi, najlepsze realia.
    Jeżeli chodzi o używanie to będzie to min. kilka razy w miesiącu, po 4-7h. Co do lamp, to tylko te dwie, MIX i świetlówka uv. Ewentualnie potem dodatkowo jakiś mały MIX, góra 160W, ale na razie chciałbym się skupić na tych dwóch. Tak to wygląda
  • Poziom 43  
    To może coś w rodzaju UPS z dużym akumulatorem.
  • Poziom 5  
    Dziękuję za pdf, na pewno się przyda. Co do akumulatora, to myślałem nad ta opcją, ale agregat wydaje mi się korzystniejszy, bardziej do niego jestem przekonany. Dawniej szukając właśnie akumulatora wszyscy doradzali mi agregat, a i z podłączaniem nie byłoby łatwo.
    Rozumiem, że agregat 1-fazowy, a jaką moc by Państwo polecili? I jaką firmę? Mieliby Państwo jakiś przykład, który byście polecili?