Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toshiba satellite 1110 - instalacja Chrome OS

11 Feb 2017 22:01 1065 4
 • Level 7  
  Mój historyczny laptop ma BIOS który nie wspiera botowania z pendrive.
  Czy istnieje jakiś sposób na instalację Chrome OS? Ten system instaluje się tylko z pendrive nie z płyty CD/DVD
 • Level 43  
  Witam. Jaki to dokładnie model Toshiby 1110-???? Ten system Chromium OS instaluje się tylko z pendrive .
 • Level 43  
  A teraz wiem bo były wersje 1110-Z15 i wiele różnych modeli. Bo one tylko na XP pracowały.
  Zrób bootowalnego pendrive a później skopiuj wszystkie pliki na płytę .
 • Level 7  
  To nie jest takie proste. Otóż po ściągnięciu(pliki skompresowane) i po rozpakowaniu pliki mają objętość 5,3GB a płyta DVD 4,7GB. Po drugie nagrywanie tych plików na pendrive nie jest zwykłym skopiowaniem ich na pendrive(po rozpakowaniu w laptopie pliki z chrome OS mają rozszerzenie ".bin". Do ich nagrania na pendrive służy specjalny program który można ściągnąć z narzędzi Google do przeglądarki Chrome w laptopie(Chromebook recovery utility). Co ciekawe po nagraniu ich na pendrive Windows nie widzi w ogóle części pendrive z tymi plikami i z objętości pendrive 7GB Windows podaje że pendrve ma objętości 1,2GB. Czyli programik "Chromebook recovery utility" zmienia jakoś wewnętrznie pendrive. Gdy zbadałem pendrive z nagranymi plikami Chrome OS programem "AOMEI asistant partition standard" okazało się że pliki z Chrome OS są na oddzielnej partycji w pendrive.
  Skoro Windows nie widzi w ogóle tej partycji pendrive z plikami Chrome OS to nie mogę jej skopiować na płytę(pomijając fakt, że płyta DVD jest zbyt mała aby pomieścić plili Chrome OS).
  Uznałem, że nie tędy droga i chciałem odzyskać pendrive. Niestety po scaleniu partycji pendrive i próbie wyczyszczenia pendrive z Chrome OS uległ on awarii - był nie sformatowania ani w programie AOMEI partition ani w Windows(komunikat,że błąd w czasie formatowania, Windows całą zawartość pendrive pokazywał w kolorze czerwonym). Skończyło się na tym, że pendrive wyrzuciłem. I na razie to taki pożytek z chęci instalacji Chrome OS