Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie tv do kina domowego

gerrond 12 Lut 2017 00:13 522 12
  • #1 12 Lut 2017 00:13
    gerrond
    Poziom 8  

Witam, z problemem próbuje się uporać już ładnych parę dni. Niestety brak mi sił i proszę Was o pomoc. Chciałbym podłączyć kino domowe do mojego tv, aby działał dzwiek z kina, a nie z tv. Jak narazie kino na wszelkie możliwe sposoby jest ciche, działa w nim tylko radio. Mój telewizor to: Toshiba U76 Series 48U7653DB , a kino domowe: LG DH4430P. Wszelkie próby połączenia kina z tv kablem HDMI zawodzą. Chciałbym zaznaczyć, że nie że nie chcę tego podpinać do żadnego dekodera, tylko bezpośrednio do tv SMART gdyż narazię z tej opcji mogę korzystać.

0 12
  • Pomocny post
    #2 12 Lut 2017 00:30
    Bogdan K
    Poziom 33  

HMDI w TV posiada tylko opcję IN, a w kinie domowym OUT. Aby uzyskać głos z TV na twoim kinie domowym musiałbyś kupić KONWERTER OPTYCZNY TOSLINK COAXIAL NA 2x CINCH RCA kupisz takie cacko na Allegro lub w Sklepie.

0
  • #3 12 Lut 2017 00:39
    gerrond
    Poziom 8  

Ok i wtedy jeśli to zakupie to będzie mi działać dzwięk z kina w tv? Be jeśli tak to jeden problem z głowy, a został mi jeszcze ten ważniejszy o którym wcześniej nie pisałem bo chciałem na razie zobaczyć czy da rade podłączyć te kino do tv, ale jeśli tak to: czy jest opcja podłączenia xbox one do tego kina. Muszę to zrobić kablem optycznym, a kino tego wejścia nie posiada... Głownie chodzi mi o podłączenie xboxa one. Nie pisałem o tym wcześniej, ale używam tylko konsoli na tym TV i chciałbym mieć dzwiek z kina.

0
  • Pomocny post
    #4 12 Lut 2017 00:51
    Bogdan K
    Poziom 33  

Zaraz zaraz przecież Kolego napisałeś że chcesz mieć dźwięk z kina domowego, a źródłem ma być TV, przeczytaj swój pierwszy post. Albo ja źle zrozumiałem twoje zapytanie. Jeżeli chcesz mieć dźwięk w TV z Kina to wystarczy podłączyć kablem HDMI i w TV wybór źródła sygnału (czyli HDMI pod który podłączyłeś Kino).

0
  • #5 12 Lut 2017 01:00
    gerrond
    Poziom 8  

Bogdan K napisał:
    HMDI w TV posiada tylko opcję IN, a w kinie domowym OUT. Aby uzyskać głos z TV na twoim kinie domowym musiałbyś kupić KONWERTER OPTYCZNY TOSLINK COAXIAL NA 2x CINCH RCA kupisz takie cacko na Allegro lub w Sklepie.

Czyli ja sam teraz nie rozumiem. Napisałem, że nie działa mi głos w tv z kina, a Ty napisałeś, że TV posiada tylko opcję IN a kino OUT i potrzebny konwerter. Teraz już nie potrzebny i tylko HDMI wystarczy? Oczywiście, pisałem, że potrzebuje kina do podłączenia z tv bo mi wcale nie działa, ale jeśli już się z tym uporam, to chciałbym podłączyć kino z xbox one, bo tylko z tego będę korzystał

EDIT: Chciałbym tylko dodać, że możliwy brak reakcji kina to brak: HDMI ze zwrotnym kanałem audio. Nie wiem czy moje wejscia takie posiadają, wiem, że posiadam 4 HDMI ale który jest zwrotny to nie wiem i czy w ogóle jest

0
  • #6 12 Lut 2017 01:00
    niewolno2
    Poziom 39  

gerrond napisał:
    Chciałbym podłączyć kino domowe do mojego tv, aby działał dzwiek z kina, a nie z tv.

Czyli jak, aby głos z TV przekazać do kina domowego?

0
  • #7 12 Lut 2017 01:04
    gerrond
    Poziom 8  

niewolno2 napisał:
    gerrond napisał:
    Chciałbym podłączyć kino domowe do mojego tv, aby działał dzwiek z kina, a nie z tv.

Czyli jak, aby głos z TV przekazać do kina domowego?

Dokładnie tak, ale podłączenie HDMI nie działa. Jeśli się z tym uporam to będę walczył z powyższym problemem, ale na razie to jest priorytet, bo kino stoi nowe i nieużywane, troszkę mi go szkoda.

EDIT: Przepraszam może sam się pogubiłem. Potrzebuje głosu z tv, aby odtwarzany był w kinie

0
  • Pomocny post
    #10 12 Lut 2017 01:22
    niewolno2
    Poziom 39  

Skoro TV posiada a kino obsługuje funkcje ARC pozostaje tylko podłączyć sprzęt i uruchomić funkcje, sprawdź w instrukcji obsługi TV i kina.

0
  • #11 12 Lut 2017 01:27
    gerrond
    Poziom 8  

Telewizor posiada ta funkcje, czy kino to nie wiem, jest tylko wyjscie HDMI OUT to TV, wejscie na 2 czincze i tyle...

0
  • #13 12 Lut 2017 01:40
    gerrond
    Poziom 8  

Brak mi sił, dzieki za cenne porady. Kino działa, jeśli odtwarzam z niego film na CD (jest dzwiek), ale już youtube ze smart TV nie ma głosu w głośnikach

EDIT: TV wspiera funkcję ARC, ale kino niestety nie

EDIT: Dzieki za pomoc. Nie da rady. Nie ma ARC wiec kupuje inne.

0