Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Orange blokada portów - Orange, blokada portów, czy wyłączyć?

12 Lut 2017 01:08 2493 8
 • Poziom 2  
  Mam adres IP prywatny, Orange LTE 4G, router B315 LTE CPE. Poproszę żeby ktoś rozwiał moje podejrzenia i powiedział mi czy Orange blokuje rzeczywiście porty, czy można zażądać od operatora żeby wyłączył blokadę portów i czy to będzie bezpieczne jeśli mam wykupionego antywirusa Norton oraz asymetryczne ustawienia NAT na routerze. Czy wtedy mam się obawiać ataków przez internet czy jeśli jestem szarym człowiekiem grającym czasem ze znajomymi przez hamachi, steam, uplay, origin gry to nic mi nie zagraża?
 • Moderator - Sieci, Internet
  Nocker29 napisał:
  Czy wtedy mam się obawiać ataków przez internet czy jeśli jestem szarym człowiekiem grającym czasem ze znajomymi przez hamachi, steam, uplay, origin gry to nic mi nie zagraża?

  Skoro grasz i nie ma żadnych problemów po co potrzebne ci jest publiczne IP? Zwykle trzeba za nie dodatkowo płacić u operatora.
 • Poziom 2  
  Czy jeśli chciałbym wyłączyć blokadę portów to się równa publiczne IP? I narazie nie gram przez hamachi czy tunngle bo mam błędy połączenia.
 • Moderator - Sieci, Internet
  Tak dokładnie, publiczne IP na WAN-ie router plus przekierowanie odpowiednich portów na routrze.
 • Poziom 2  
  Czyli w obecnej sytuacji bez publicznego IP nie da się niczego zrobić żeby otworzyć porty dla np hamachi?
 • Moderator - Sieci, Internet
  Dla hamachi nie potrzebujesz otwierać żadnych portów.
 • Poziom 2  
  No niby nie, ale mam ze wszystkimi znajomymi tunel pośredni, na antywirusie mam całkowite zaufanie. Próbowałem zamienić hamachi na tunngle ale pokazuje się (4-113) NAT error.
 • Poziom 11  
  Porty sam sprawdz na stronie ze skanowaniem lub z innego lacza zrob testy penetracyjne.. generalnie od 2017 roku cos jest nie tak.. DNSy Residential np..

  Orange blokada portów - Orange, blokada portów, czy wyłączyć?
 • Specjalista Sieci, Internet
  W Orange dla użytkowników domowych nie ma możliwości (chyba że coś zmieniło się w ostatnim miesiącu) odblokować portów ani otrzymać publicznego IP. Orange w sieciach mobilnych używa techniki Large Scale NAT z tunelem V4inV6 i nie chce robić wyjątków w konfiguracji dla pojedynczego usera.
  Wiem, bo sam z nimi kiedyś się szarpałem i dopiero interwencja UKE pomogła (ale ja miałem starą umowę). Ogólnie jednak sprawa nie jest prosta i bez specjalistycznej wiedzy nic nie ugrasz.
  Możesz jednak skonfigurować router do pracy z adersacją IPv6 +Dual Stack Lite, tu domyślnie masz adres publiczny.
  Firewalla jednak nie zdejmiesz ani dla adresacji IPv4 ani dla IPv6.