Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra G Z18XE Simtec 71 - Wymiana sterownika silnika

12 Lut 2017 02:30 2007 3
  • Poziom 5  
    Witam, od pewnego czasu mam błąd P0130 - Sensor O2 otwarty obwód 1. Najprawdopodobniej jest to sterownik. Planuje kupić drugi, ale tyle już się naczytałem ze się pogubiłem, co i raz inne zdania. Dodam ze posiadam op-com
    Mam sterownik:

GM 55 351 751
    S 03 006 03
    5WK9 1726

i stąd kilka pytań:

1. Jaki mam szukać ten sterownik jeśli nie mógł bym znalezć w identycznym nr? (Jedni piszą ze ma być ten sam, inni zeby tylko simtec 71, nie ważny nr)

2. Jeśli kupię sterownik z pętlą immo i pestką wystarczy tylko zamontować i finito? (Ostatnio gość z oferty alledrogo powiedział mi że potrzebny również licznik/zegary który ma w komplecie bo inaczej nie zaprogramuje)

3. Jeśli kupię sam sterownik lecz wylogowany, wystarczy podpiąć i zaprogramować go op-com'em?

4. Programowanie odbywa się poprzez wejście w opcje immobilisera, po wpisaniu pinu, i tam coś było do wyboru Zainstalowanie immo i sterownika?

5. Jak wylogować Sterownik, nigdzie nie mogę na necie tego znalezć, po prostu po wpisaniu pinu kliknąć reset ECU?

Jeszcze ktoś mi pisał że trzeba wgrać nowy SPS a do tego tylko TECH 2.

Ktoś mi też napomknął aby spróbować dać dodatkową masę na sondę. Jak to zrobić?
    :(
  • Poziom 38  
    Sonde masz sprawną, jaką masz rezystancje grzałki, napięcie dochodzi do sondy? Wiązka sprawdzona ale nie miernikiem tylko żarówką?
  • Poziom 5  
    Sonda, najpierw zamontowałem używkę i przez chwilę po zamontowaniu, podczas rozgrzewania zaczynała coś tam pokazywać a pózniej stanęła na 412mV, kupiłem w końcu VDO i to samo.
    Sprawdzałem miernikiem wiązkę od pinów w kostce przy sterowniku do pinów w kostce do sondy, niby miernik piszczał.
    Robiłem jeszcze takie coś jak w załaczniku.

Mam jeszcze taki filmik ze sprawdzenia przewodów szarego i czarnego https://www.youtube.com/watch?v=ZcC8re9fzAA

Ewentualnie temat który założyłem w celu dojscia czy to sterownik czy sonda https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3186837.html
  • Poziom 12  
    reset w opcom to wylogowanie
    immo opcom jak najbardziej

nowy soft do sterownika tylko tech, ale jak był sprawny to bedzie pracować