Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Witam. - Kupno samochodu

Jadziek21 12 Lut 2017 08:38 504 8
  • #1 12 Lut 2017 08:38
    Jadziek21
    Poziom 1  

Mam nadzieję że mi pomożecie w wyborze. Zastanawiam się nad kupnem samochodu. I tak rozmyślań czy Audi a4 kombi czy Volkswagen Touran. A i jeszcze oczywiście diesel Jak myślicie? Każda opinia jest dla mnie ważna.

0 8
  • #2 12 Lut 2017 08:54
    szymitsu21
    Moderator Samochody

jeżeli chodzi o zawieszenia i silniki i cała resztę to w sumie wszytko jedno który samochód wybierzesz.

A jeżeli chodzi o nadwozie to już Ty sam najlepiej wiesz które jest dla Ciebie odpowiednie.

1
  • #3 12 Lut 2017 09:16
    wichurewicz
    Poziom 24  

Dlaczego "oczywiście diesel"? Lubisz drogie w utrzymaniu samochody z półmilionowym przebiegiem? Ile kilometrów i w jaki sposób (miast/trasa) przejeżdżasz rocznie?

2
  • #4 12 Lut 2017 09:19
    andrzej20001
    Poziom 43  

Touran wygodniejszy. Wyżej się siedzi.

0
  • #5 12 Lut 2017 21:13
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 39  

Jadziek21 napisał:
    Mam nadzieję że mi pomożecie w wyborze. Zastanawiam się nad kupnem samochodu. I tak rozmyślań czy Audi a4 kombi czy Volkswagen Touran. A i jeszcze oczywiście diesel Jak myślicie? Każda opinia jest dla mnie ważna.

A może byś określił zakres cenowy , rocznik? Ogólnie użytkowo zdecydowanie touran, choć dla mnie osobiście jest to wybór miedzy kiłą , a cholerą :D .
    Opinii o tych popularnych autach jest mnóstwo, jak Ci pasuje to kupuj.

0
  • #6 12 Lut 2017 21:59
    andrzej20001
    Poziom 43  

Poszukaj 1,6 pb z lpg. Mało ich ale najbardziej ekonomiczne i trwałe łatwo naprawialne.

0
  • #7 12 Lut 2017 22:55
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 39  

Nie wiesz jaki rocznik, i czy te 105 koni autora zadowoli- wątpię. Dla mnie uzasadniona alternatywa z gazem dla diesla to min. 150KM wzwyż.

0
  • #8 13 Lut 2017 00:17
    Kantylena
    Poziom 14  

Jaki budżet i jaka generacja tourana lub A4?

Jak dla mnie Audi A4 (b6 lub b7) 1,8 turbo + lpg i tyle w temacie.
    W touranie oprócz mułowatego 1,6 którym chyba tylko rower się wyprzedzi nie ma co polecić, z 1,9 tdi trzeba ostrożnie bo wersja BXE miała problemy z panewkami a 2,0 tdi to szmelc. (przynajmniej ten przed erą common rail)

Touran bazuje na golfie V płycie więc chyba technicznie to samo czyli nic ciekawego a dodatkowo wysoki ale ciasny.
    Audi A4 z quattro i 1,8T będzie fajnym dynamicznym autem. (zawsze można dac wirusa)

TDI ogólnie nie warto, sporo grzmotów, aut pokombinowanych i dużo wadliwego osprzętu. Benzyn w PL się unika bo cała propaganda TDI powoduje że tylko tedei silniki są dobre.

Ogólnie a4 1,8 turbo ma dynamikę 100 razy lepsza niż touran.

0
  • #9 14 Lut 2017 11:32
    fan_r
    Poziom 8  

Nie rozumiem za bardzo po co diesel. Na nasz klimat najlepsze mimo wszystko będą benzyniaki. Szczególnie jeżeli jazda będzie poruszała się na krótkich, miejskich dystansach. A więc w trybie start - stop.
    Z tych dwóch, brałbym Audi. Miałem kiedyś A4 B4 i super się sprawowała. Sprzedałem, bo zaliczyłem dachowanie.

0