Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bizhub C352 - podajniki papieru

12 Lut 2017 11:16 948 4
  • Poziom 4  
    Witam, mam problem z moją minoltą C352, nie pobiera mi papieru z szuflad. Jak papier ustawię z boku na podajniku ręcznym bez problemu drukuje. Papier jest włożony we wszystkich szufladach a widzi tylko na ręcznym. Sprawdzałem wiązkę która łączy szuflady do płyty jest OK (jest tylko jedna) sprawdziłem i nie widziałem niczego podejrzanego. Jeżeli ktoś może pomóc w tej kwestii, bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 25  
    Jak otworzysz i zamkniesz kasety na papier, słychać dźwięk silnika podnoszącego?
  • Poziom 4  
    Bitels85 sory, że wprowadziłem w błąd ale sprawa ma się następująco. Papier ciągnie z podajnika ręcznego, od góry okazuje się też, ale szufladę muszę docisnąć na maksa i trzymać! jak puszczę to nie widzi papieru. Jak pociągnie z górnej szuflady to staje w fuserze przy wejściu i koniec. Nigdzie nie zacina ale staje. Jak puszczę z podajnika ręcznego do przechodzi bez problemu. Jak dam do ostatniej szuflady to nie wciąga próbuje słychać, ale nawet nie przechodzi na pierwsze rolki. Wszystko wyczyściłem ale nic to nie dało.
  • Poziom 21  
    Witam.

Sprawdź czy za pierwszą kasetą nie ma papieru, albo coś innego nie blokuje czujników.
    Wyciągnij układ pobierania papieru z drugiej kasety (wymaga zdemontowania podajnika ręcznego) i sprawdź dźwignię opuszczającą rolkę pobierającą czy nie jest złamana lub pęknięta, następnie sprzęgła jednokierunkowe przy rolkach, wyczyść i w razie konieczności wymień. Sprawdź też ośki czy pod sprzęgłami nie są za bardzo wytarte.

Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Sprawdź też czy pokazuje Ci dobry format papieru, bo to też może być problemem stawania papieru w piecu, że czujniki fiksują