Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - jaką?

szyno 12 Lut 2017 13:00 987 3
  • #1 12 Lut 2017 13:00
    szyno
    Poziom 11  

Dzień dobry.

Potrzebuję wiertarko - wkrętarkę, głównie do zastosowań domowych, z 2 aku, 2 zakresy prędkości. Baterie LiON, choć wydaje mi się, że NiCd są "mocniejsze".

Patrzyłem za urządzeniami w Castoramie i LeroyMerlin.
    Teraz w Castoramie jest
    Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa Metabo BS18L Quick 18 V za 550 PLN, ze zdejmowanym uchwytem.
    W podobnej cenie jest Wkrętarka Bosch PSB1800LI 18 V, z udarem - czy tylko bajer czy się sprawdziw praktyce (np. w piwnicy pod kołek, gdzie nie ma zasilania 230 V).
    No i zestaw Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa Ryobi 18 V ze szlifierką kątową Ryobi 18 V (One+) za 600 PLN, jak się te urządzenia sprawdzają?

Na pierwszy rzut oka Metabo wygląda najciekawiej, Bosch - jeżeli udar coś daje, to wart rozważenia, inaczej wydaje mi się, że Metabo przebija. No i co z tym Ryobi - warto, niby 2 urządzenia, moment podobny do Metabo (przynajmniej na papierze), ale wyraźnie wkrętarka cięższa od dwóch pozostałych.
    Co z powyższego możecie polecić?
    A może warto jednak kupić coś znacznie tańszego, w zakresie 200 - 300 PLN?

• #2 12 Lut 2017 13:35
    qadam12

Poziom 26  

szyno napisał:
    Bosch PSB1800LI 18 V, z udarem

Daje radę na budowie ,udar całkiem przyzwoity . Metabo jest stworzona do obróbki drewna -tam nie ma sobie równych ,Ryobi jeszcze nie pracowałem.

• #3 12 Lut 2017 16:29
    mietek440
    Poziom 16  

Udar we wkrętarkatach to udar mechaniczny . Do wiercenia w cegle wiertłami 6 może 8 mm od biedy może być , o betonie zapomnij . Miałem okazję używać makitę z takim udarem - opinie tak jak napisałem , osobiście posiadam metabo 14,4 li . Metabo jako jedyny producent daje trzy lata gwarancji na akumulatory . Żebyś miał jasność udar mechaniczny nie umywa się się do najtańszych młotowiertarek nawet chińskich z udarem elektropneumatycznych - to takie gdzie wiertła są na sds .

• #4 12 Lut 2017 17:32
    szyno
    Poziom 11  

mietek440 napisał:
    Żebyś miał jasność udar mechaniczny nie umywa się się do najtańszych młotowiertarek nawet chińskich z udarem elektropneumatycznych - to takie gdzie wiertła są na sds .
    To oczywiste, że nie ma porównania z młotowiertarką.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME