Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prasa transferowa do kubków - Wymiana czujnika temperatury -jaki zastosować?

12 Lut 2017 13:42 681 5
 • Poziom 6  
  Chciałbym uzyskać informację jaki i gdzie można kupić czujnik temperatury zastosowany w prasce transferowej do wygrzewania kubków.
 • Poziom 12  
  Sięgnij do dokumentacji techniczno-ruchowej urządzenia (DTR-ki) a jeśli nie masz dostępu do takowej to pozostaje wymontowanie zainstalowanego czujnika i zakupienie takiego samego.
  Najbardziej rozpowszechniony jest czujnik temperatury typu PT100. Niestety musisz się upewnić, jakie gabaryty ma on mieć, wykonanie (odporność izolacji, obudowy na temperaturę), długość i izolacje przewodów.
  Jest on dostępny w prawie każdym sklepie z podzespołami elektronicznymi.
  P.S.
  Jesteś pewien, że uszkodzony jest czujnik temperatury? Który to czujnik?
 • Poziom 6  
  Dziękuję za odpowiedź! ( Nie posiadam dokumentacji DTR-Producent nie jest zainteresowany by ktoś wymienił li tylko czujnik temperatury ,tylko kupił u niego całą matę grzewczą- oczywiście za odpowiednią cenę ) Podczas szukania znalazłem czujniki PT100 lecz końcówka w kształcie walca nie może być zastosowana w tej macie grzewczej -jest za gruba. Oryginalny czujnik wygląda tak: dwa druciki o średnicy 0,3 mm każdy ,wychodzą z izolacji i są ściśnięte blaszką i ma to grubość 1mm i szerokość 2mm. Końcówki drucików są ucięte 1mm za blaszką -oczywiście od tej końcówki idą te dwa druciki w podwójnej izolacji do wtyczki.
 • Poziom 12  
  Zmierz rezystancję między tymi drucikami.
 • Poziom 6  
  Zmierzyłem rezystencję na czujniku w części służącej do wygrzewania elementów kształtowych (zakładając iż jako element dotychczas nie używany posiada ten czujnik sprawny ) i wynosi ona 7,6 om.Dodam iż część tą podłącza się przy pomocy tych samych wtyczek do tego samego sterownika.Dodam tylko że nie da się go podmienić właśnie ze względu na za duże gabaryty tego dobrego czujnika.
 • Poziom 12  
  Mam rozumieć, że zmierzyłeś opór identycznego, sprawnego czujnika? W takim razie będzie to termopara.