Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DAF XF 105 - Dodatkowe funkcje przyczepy podłączenie DAF XF 105

12 Lut 2017 14:28 912 5
 • Poziom 9  
  Witam

  Posiadam w firmie kilka Volvo FH i trzy DAF XF 105 ATe.
  Wszystkie Volva i naczepy mają dodatkowe oświetlenie sterowane włącznikiem przez przekaźnik. I w Volvo łatwo wyprowadzić prąd na naczepę na oryginalnej instalacji dołączając tylko pin w odpowiednio przygotowaną kostkę znajdującą się w nogach pasażera.
  Pytanie czy w DAF-ie jest też tak przygotowana instalacja by dołożyć przekaźnik, włącznik i napięcie poprowadzić w odpowiednie miejsce by prąd znalazł się we wtyczce wychodzącej na naczepie ?
  Jeśli tak to w którym miejscu ją znajdę. Nie znam DAF-a a przymierzamy się do dołożenia funkcji jak we Volvo by wszystkie auta miały jednakowo i współpracowały z każdą naczepą.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Specjalista - DAF Trucks
  Niestety w odniesieniu do ciągników siodłowych DAF nie ma takiej funkcji.
  W solówkach kest coś, co się nazywa application connector i służy do podłączenia instalacji nadwozia jeżeli wymagana jest funkcja sterowania silnikiem (zdalne uruchamianie i wyłączanie silnika, RPM+/RPM-). W ciągnikach siodłowych są tylko seryjne wyjścia na przyczepę czyli do świateł i do EBS.
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 9  
  Może zapytam inaczej. Czy do tylnej wtyczki 15pin dochodzą wszystkie żyły? Chodzi o piny 10-15. Aż nie chce mi się wierzyć że trzeba wszystko osobno kablami ciągnąć do wtyczki.
  Potrzebuję prąd na 6 pinie w białej wtyczce podlaczanej do naczepy.
 • Specjalista - DAF Trucks
  Nie wiem o jaką wtyczkę 15-pinową Ci chodzi. Możliwe, że masz jedną, wspólną wtyczkę scalającą obydwie wtyczki oświetleniowe (jak to jest często w samochodach ADR). Wówczas nie jest to standardowy przewód elektryczny, tylko aftermarket. W standardzie jest przewód EBS i dwa przewody 7-pinowe do oświetlenia.
 • Poziom 9  
  Auto z 2013 roku. Za kabina jest wtyczka 15pin do oświetlenia a kabel łączący auto z naczepa rozdziela się z 15pin na 2x7.
  Będę musiał rozebrać wtyczkę w aucie i zobaczyć ile żył dochodzi. Jak więcej jak 9 to po kablach dojdę do jakiegoś połączenia gdzie można się wpiąć. Jak nie to pociagne dodatkową żyłę. Jednak we Volvo to było easy.
 • Specjalista - DAF Trucks
  czyli nieoryginalne przewody krécone, bo ciagnik ma dwa gniazdka 7N elektryczne I dwa oddzielne przewody do oswietlenia. I wszystkie piny sá wykozystane.