Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

sonar delta 874 - Długość anteny samochodowej - czy da się zmienić?

fabians 12 Feb 2017 14:38 1440 4
 • #1
  fabians
  Level 14  
  Posiadam antenę samochodową Sonar Delta 874 31cm. Niestety ma ona wg. mnie słaby odbiór (użytkowana w górzystym terenie). Czy da się np. wymienić sam "bat" na dłuższy w celu zwiększenia zasięgu? I czy taka operacja jest możliwa do przeprowadzenia? Rozumiem, że antena ma swoją cewkę i nie wiem czy będzie ona współgrała z dłuższym "batem". Dodam, że antenę nie dostrajałem, bo wydaje mi się, że ustawienie anteny jest istotne tylko przy nadawaniu.
 • Helpful post
  #2
  User removed account
  Level 1  
 • #3
  yes2mike
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Wiele z podstawą nie zrobisz. O wymianie samego - jak pisze poprzednik - bata zapomnij. To jest antena skrócona do granic możliwości i przyzwoitości, więc nie spodziewaj się zbyt wiele.
  Co masz na myśli pisząc słaby odbiór ? Dla jednego będzie to 15 a dla kogoś innego 3 kilometry, a góry już tak mają, że odbijają, zasłaniają i robią problemy jak się między nimi przemieszczasz.
 • #4
  fabians
  Level 14  
  Rozumiem, że w takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest wymiana anteny na inną. Słaby zasięg polega na tym, że słyszę bardzo dobrze jednego kierowcę i jego dyskusję, a drugiego już nie. Rozumiem, że zapewne ma to związek także z radiem. Radio to sunker elite two więc też nie rewelacja. Zastanowię się więc nad kupnem dłuższej.
 • #5
  yes2mike
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Standardowe radio ma przecież 4W, ale i 100W przy powiedzmy szczerze badziewnej antenie nic nie da.
  To tak jak z samochodowym sprzętem audio. Możesz mieć wypasiony za kilka k. PLN ale przy głośnikach za 15zł. z tesco sobie nie pograsz.
  Najważniejsza jest antena, dlatego masz takie różnice w odbiorze. Jeden ma dobrą, a inny nie.