Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ARRIS VIP 1103 - Czy będzie działał z modemem przy użyciu switcha?

wexel31 12 Feb 2017 17:29 1782 2
    wexel31
    Level 10  
    Witam.
    Mieszkam w nowym lokalu. Do lokalu dociągnięty mam światłowód który zakończony jest urządzeniem marki HUAWEI EchoLife HG8240H. Z tego urządzenia jeden przewód ( na zdjęciu niebieski ) idzie do sypialni, gdzie kończy się na routerze Mikrotik RB951G-2HnD. Przewód do salonu ( na rysunku zielony ) miał być do TV. Niestety podczas prac został gdzieś uszkodzony i nie łączą się przez niego urządzenia ( technik sprawdzał jakiś urządzeniem które buczało jak przykładał do niego coś i stwierdził, że to na pewno przewód o który nam chodzi ale niestety i ja i on zarabiał końcówki i się nie udało połączyć ). Więc przewód jest do niczego.
    Na razie przy listwie przypodłogowej poprowadziłem prowizorycznie przewód sieciowy ( na zdjęciu pomarańczowy ) prosto do dekodera TV marki ARRIS VIP 1103 żeby mieć kanały telewizyjne bo wszystko razem z tv jest poprzez przewód LAN. Technik powiedział mi, że ten dekoder ARRIS musi się "widzieć" bezpośrednio z modemem HUAWEI, żeby było TV czyli bez udziału np. routera.
    Chcę pozbyć się kabla LAN tymczasowego i myślę, czy można wykorzystać do tego przewód idący do routera ( ten w kolorze niebieskim ) podpinając koniec przewodu wpierw do switcha a od niego przez ścianę do dekodera ARRIS a drugi przewód do routera Mikrotik.
    Chyba, że można wykorzystać do tego router Mikrotik zmieniając mu coś w ustawieniach jednego portu LAN żeby działać jako switch ale nie wiem czy tak można ... w tej całej plejadzie ustawień tego routera.
    Czy switch może być widoczny dla modemu i tego dekodera Arris? Czy będzie dla nich raczej niewidoczny. Jeśli myślicie, że będzie ok to będę musiał po prostu kupić jakiś switch gigabitowy.

ARRIS VIP 1103 - Czy będzie działał z modemem przy użyciu switcha?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    bogiebog
    Level 43  
    wexel31 wrote:
    Chcę pozbyć się kabla LAN tymczasowego i myślę, czy można wykorzystać do tego przewód idący do routera ( ten w kolorze niebieskim ) podpinając koniec przewodu wpierw do switcha a od niego przez ścianę do dekodera ARRIS a drugi przewód do routera Mikrotik.

Będzie OK.
    Tylko kup switch z gigabitowymi portami.
  • Helpful post
    A.Gieronimo
    Level 35  
    Teoretycznie powinno działać, chyba że EchoLife HG8240H. np. ma ustawiony jakiś bridge na tym porcie gdzie jest wpięty Mikrotik.
    Jeśli MT ma (otrzymuje) IP prywatne 10.x.x.x czy 192... itd, to nie ma znaczenia czy będzie po drodze switch czy nie.