Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką pralkę LG, Bosch, Simens, Amica - 7-8kg

12 Lut 2017 20:12 2127 7
  • Poziom 9  
    Witam
    Jaką pralkę wybrać pośród wymienionych w temacie, musi mieć bęben rozbieralny. Z Bosch seria WLG, WAE, WOT, WAN mają wymienne łożyska (potwierdzenie przez konsultanta), Amica-wszystkie, LG wszystkie, Siemens te z literka n w środku nazwy. Ciekawi mnie Amica, mozna za 150zł dokupić do 5lat gwarancji. Co radzicie, kwota do 2tys.
  • Poziom 17  
    Kup tą która ma najwięcej gwarancji.Osobiście miałem electroluxa , prała super ale miesiąc po gwarancji padła procesor na płycie głównej i pralka na złom.Naprawa nieopłacalna bo koszt to 50% nowej i bez gwarancji.
  • Poziom 9  
    Z jednej strony prawda, rozważam Amice 8kg 1200obr za około 1400-1500zł. Gwarancje mozna dokupić za 150zł na 5lat u producenta. Z drugiej strony LG kusi jakością sam mam sprzęty LG i do teraz działają bez awaryjnie, ale nie chce porównywać pralki do innych, bo to jednak bardziej się eksploatuje. Problem jest tez taki, ze cena LG jest 500zł większa dla 8kg, 7kg podobnie amica 1200zł a LG 1700zł.
  • Poziom 23  
    Witam.
    Najlepiej kupić używaną Miele za połowę tej ceny i przeżyje wszystkie wyżej wymienione. :D
    Ta 5 letnia gwarancja to niestety typowy "chwyt marketingowy"
    Obecne AGD jest projektowane tak by dociągnąć do końca trwania gwarancji.
    Taka jest bolesna prawda. :|
  • Poziom 17  
    Ja mam wiekszość sprzętów electroluxa i jestem zadowolony z wyjątkiem pralki.Dałem z pralkę cztery lata temu przeszło 2k i spisywała się idealnie teraz kupiłem tańszego aristona 1,2k i żona chce mnie przekląć bo przez te unijne eko normy bierze tak mało wody ,że nawet proszku nie jest w stanie pobrać z pojemnika.Myślałem o zwiększeniu poziomu ale szkoda mi utraty gwarancji bo musiał bym zerwać plombę.Wykupiłem gwarancję na pięć lat i trzeba się męczyć bo serwis stwierdził ,że takie są ustawienia fabryczne.Teraz trochę żałuję ,że nie skusiłem się na naprawę ale mądry polak po szkodzie.Jedyny plus ,że udało mi się sprzedać trochę części z tej popsutej innym pechowcom.
  • Poziom 9  
    Z Miele nie do końca trzeba mieć pewne źródło, bo i znam osoby co się na użytej Miele naciely i musiały naprawiać. Druga sprawa Miele ma mały bęben za ta cenę a ja potrzebuje z min 7kg a najlepiej 8kg, zeby nie upychac na siłę. Akurat Electrolux ma zalewane (zespolone) łożyska, podobnie Ariston to bolączki sam jestem inżynierem liczyłem już w życiu swoim trwałość i żywotność łożysk i wiem, ze tym mozna pokombinować tak, zeby po gwarancji padły, ale nie chce nikogo straszyć, bo nieraz jest tak, ze najtańsze łożysko przeżyje łożysko z skf. Kurczę nie wiem co z tą Amica robić... LG ma ten silnik osadzony na bebnie,kolezanka z pracy ma taką pralkę i sobie chwali za ciszę, cichutko pracuje w opiniach sklepowych tez o tym mówią to dobrze świadczy . Ariston daje 5lat gwarancji?
  • Poziom 17  
    ta dokupiona gwarancja to faktycznie jest polisa ubezpieczeniowa typu autocasco producent mało kiedy daje więcej niż trzy lata ,a na pewno nie w tym przedziale finansowym.
  • Poziom 23  
    Jeśli już miał bym kupić nową pralkę to Amike. Chociaż Samsung to samo bo Amica należy do Samsunga. Kolega pisze że znajoma sobie chwali LG, ale do czasu awarii bo potem będzie placz i zgrzytanie zębami.Co do używanych pralek to są handlarze, którzy dbają o renomę i nie wcisna klientowi grata.Naprawde w dzisiejszych czasach ciężko doradzić komuś zakup sprzętu AGD bo jakość tych urządzeń jest z roku na rok gorsza.