Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Neostrada - Słaby transfer 7/0,6 Mbit - Czy zmiana modemu na lepszy coś pomoże?

12 Lut 2017 22:48 888 13
  • Poziom 11  
    Cześć!

Aktualnie łączymy się przez modem Fritz!Box 7340 Adsl2+ Annex A z Neostradą. Niestety maksymalny transfer jaki udaję się uzyskać to około 7 Mbit upload i 0,6 Mbit download.

W załącznikach zamieszczam parametry połączenia jakie widoczne są w menu Fritz!Boxa.

Czy zmiana modemu na jakiś lepszy np. Siemens Speedstream 4000 / 4001 lub Siemens IAD SLI-5300 cokolwiek pomoże?
  • Poziom 9  
    Jak u mnie wcześniej Orange działało na 3Mb, nie dało się ich zmusić do poprawy prędkości więc zrezygnowałem z usług. Przeniosłem się do Netii, zgłosiłem że internet wolno działa, przyszli panowie, zmienili kable, poprawili łącze i działa 10Mb.

Może pomóc lecz nie musi, wszystko zależy od kabli którymi idzie internet i do czego jesteś podpięty u nich.
  • Poziom 10  
    artuino napisał:
    Cześć!

Aktualnie łączymy się przez modem Fritz!Box 7340 Adsl2+ Annex A z Neostradą. Niestety maksymalny transfer jaki udaję się uzyskać to około 7 Mbit upload i 0,6 Mbit download.

W załącznikach zamieszczam parametry połączenia jakie widoczne są w menu Fritz!Boxa.

Czy zmiana modemu na jakiś lepszy np. Siemens Speedstream 4000 / 4001 lub Siemens IAD SLI-5300 cokolwiek pomoże?

Najpierw zadzwoń do Orange żeby Cie przełączyli na kartę z ADSL2+ na centrali.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Najprawdopodobniej jesteś na węźle który jest przeciążony na zwykłej karcie ADSL.
    Sprawdź transfer np 3-4 w nocy lub nad ranem kiedy najmniej ludzi korzysta. Powinno być więcej.

Próbuj pisać do orange o zmianę DSLAMU, zamiane na karte ADSL2+.
    Jeśli nie ma innego to nic się nie zmieni. Przejście do Neti na BSA też nic nie zmieni bo zostanie ten sam DSLAM, chyba że jest usługa LLU (węzeł netii, co jest mało prawdopodobne)
  • Poziom 11  
    Jaki parametr wskazuje na to że nie jest to ADSL2+ ? Mapa zasięgu Orange pokazuje że nasz adres jest w opcji maksimum do 10Mbit.
    artuino napisał:
    Jaki parametr wskazuje na to że nie jest to ADSL2+

Max rate = 8000k oznacza karta adsl
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    artuino napisał:
    Jaki parametr wskazuje na to że nie jest to ADSL2+ ? Mapa zasięgu Orange pokazuje że nasz adres jest w opcji maksimum do 10Mbit.

Zakładka Overview, pokazuje że masz tylko ADSL.

zobacz tu
    http://www.speedguide.net/dsl_speed_calc.php
    dla 26 dB tłumienia masz max 8Mbps w ASDL i 18Mbps w ADSL2+ lub VDSL2.

To że mapa zasięgu Orange pokazuje 10Mbps może oznaczać że tam jest tylko DSLAM z kartami ADSL.
  • Poziom 11  
    Sprawdzę czy na infolinii da się cokolwiek załatwić z przełączeniem adsl na adsl2+ w naszej centrali.

W sumie i tak potrzebujemy oddzielny modem do naszego głównego routera. Jaki najlepiej kupić? Siemens Speedstream 4000 / 4001, Netgear DGN 2200 czy coś innego?
    Zmiana modemu nic nie da. Walcz o przepięcie na ADSL2+
  • Poziom 11  
    Rozumiem, ale i tak potrzebujemy oddzielny modem do routera a z tego fritza zrobimy accespoint z faxem, sekretarką i dect'em.

Co kupić? Jak, żyć?
  • Poziom 18  
    rozumiem, że masz już jakiś inny router oprócz Fritza i chcesz z niego zrobić główny router, tak?
    Ja z racji długiej linii zawsze szukałem modemów na chipsecie Broadcoma, teraz mam D-Liink DSL320B który zachowuje się bardzo stabilnie
    artuino napisał:
    Rozumiem, ale i tak potrzebujemy oddzielny modem do routera a z tego fritza zrobimy accespoint z faxem, sekretarką i dect'em.

Co kupić? Jak, żyć?

AcessPoint to bez problemu ale "faxem, sekretarką i dect'em." w trybie AP raczej te usługi nie będą działać.
    VoIP działa na routerze który jest wpięty do ADSL.
  • Poziom 11  
    Kupiłem Speedstream 4100 i tak złożyłem instalację:

gniazdo telefoniczne - [DSL] Speedstream [ETHERNET] - [ETHERNET] MikroTik [ETHERNET] - [ETHERNET] FRITZ!BOX [DSL/TEL] - KABEL Y [TEL] - [TEL] SPLITTER DSL [LINE] - gniazdo telefoniczne

Wszystkie usługi VOIP na Fritzu działają (DECT, sekretarka, fax). Mam tylko jeszcze problem z samym Speedstreamem w trybie Bridge i łączeniem MikroTika przez PPPOE, ale już chyba wiem jak to skonfigurować.
  • Poziom 11  
    Udało się wreszcie zainstalować łącze światłowodowe i pozbyć się Neostrady. Nie mogę w to uwierzyć :D. Reszta sprzętu działa tak jak powinna.