Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sounbar LG LAS655K z TV Thomson 40FB5416 - kłopot z połączeniem

goomen 13 Lut 2017 00:05 1200 11
  • #1 13 Lut 2017 00:05
    goomen
    Poziom 3  

Witam.
    Mam problem z podlaczeniem sounbar LG do tv Thomson, a mianowicie problem polega na tym, ze w tv nie ma wyjscia optycznego. Proba polaczenia przez arc padla... tzn nie ma dzwieku na glosnikach z tv. Jedyne co moge zrobic, to wejsc w menu sounbar na tv.

Czy ktokolwiek ma jakis pomysl jak to podlaczyc zeby dzialalo?

0 11
  • #2 13 Lut 2017 03:48
    Polon_us
    Poziom 41  

Wg opisu telewizor ma wyjście cyfrowe audio typu koaksjalnego tzw. "elektryczne". W telewizorze opisane jako S/PDIF.
    Aby połączyć je z wejściem optycznym w soundbar kolega potrzebuje konwerter, taki jak na poniższym zdjęciu. Bez kłopotu do kupienia.

Sounbar LG LAS655K z TV Thomson 40FB5416 - kłopot z połączeniem

Prosze zwrócić uwagę na opis gniazd tego konwertera -> Coax IN -> Opt OUT

goomen napisał:
    Proba polaczenia przez arc padla.

Tak z czystej ciekawości ...

- funkcja T-Link w telewizorze została włączona?
    - kabel HDMI odpowiedni? Spełnia normę HDMI1.4a lub lepiej?

0
  • #3 13 Lut 2017 14:18
    goomen
    Poziom 3  

Tak dokladnie wszystkie funkcje potrzebne zostaly wlaczone a kabel nowy 1.4 taki jak trzeba. Bylem dzisiaj tez w sklepie gdzie mieli ten sam tv i soundbar lg i okazal sie ze tez nie potrafil tego sparowac przez hdmi arc. Malo tego dzwonilem do thomsona i powiedzieli ze musi dzialac. Poradzil mi aby pobrac aktualizacje ze strony thomsona bo niby byly juz problemy z podlaczeniem soundbarow...a ile taki konwenter moze kosztowac???

0
  • #4 13 Lut 2017 14:34
    Polon_us
    Poziom 41  

goomen napisał:
    a ile taki konwenter moze kosztowac???

Google nie działa?

Heh, dla przykładu proszę zobaczyć aukcję #6572776195 na Allegro.

0
  • #5 13 Lut 2017 15:39
    goomen
    Poziom 3  

Dzieki za pomoc. To co chcialem w sumie sie dowiedzialem....ale dalej mnie dreczy sprawa ze nie da sie podlaczyc tak jak byc powinno przez hdmi arc! Czy ktos wie moze dlaczego THOMSON nie chce sie sparowac z sounbar lg przez hdmi???

0
  • #6 13 Lut 2017 17:27
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

goomen napisał:
    Malo tego dzwonilem do thomsona i powiedzieli ze musi dzialac. Poradzil mi aby pobrac aktualizacje ze strony thomsona bo niby byly juz problemy z podlaczeniem soundbarow...

No i co z tym?
    goomen napisał:
    Proba polaczenia przez arc padla...

Czyli kiedyś była ok i działała?

Zresetować tv i spróbować ponownie konfiguracji.
    Soundbara można też zresetować? - jeśli tak, zrób to.

0
  • #7 13 Lut 2017 18:23
    goomen
    Poziom 3  

u mnie nie dzialalo jeszcze bo dopiero kupilem lg. Na infolini thomsona mowili ze tak niby bylo u kogos

0
  • #8 13 Lut 2017 18:55
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

A co z innymi moimi pytaniami?

0
  • #9 13 Lut 2017 21:54
    goomen
    Poziom 3  

Byl reset jednego i drugiego.....dalej lipa!!! Zaaktualizowalem softa ze strony thomsona i tez nic!!!! THOMson to shit z funkcja bez funkcji!!!!! Jedyna opcja to tak jak napisal kolega na poczatku, czyli konwenter z optyka na coaxial.......czyli strata jakosci sygnalu!!!!

0
  • #10 13 Lut 2017 22:40
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

goomen napisał:
    konwenter z optyka na coaxial.......czyli strata jakosci sygnalu

Jaka znowu strata? - nie będzie żadnej straty, to tylko inna forma przesłania sygnału audio.

I z coaxiala -> OPTYKA!!!

0
  • #11 14 Lut 2017 00:01
    goomen
    Poziom 3  

Strata bedzie bo przechodzimy z sygnalu cyfrowego na analogowy!!!! Mam tylko nadzieje ze ucho tego nie wychwyci ale sek w tym ze dzieki arc mozna wlaczac i wylaczac obydwa urzadzenia jednym pilotem....po konwersji juz tej opcji nie bedzie! 3-ech pilotow trzeba bedzie szukac po salonie a czasami jeden sie znalesc nie moze :P

0
  • #12 14 Lut 2017 00:18
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

goomen napisał:
    Strata bedzie bo przechodzimy z sygnalu cyfrowego na analogowy!!!!

Różnica coaxial a optyk polega na sposobie transmisji, przekodowaniu ścieżki audio itd.
    To nie sprzęt audiofilski - nie usłyszysz żadnej różnicy.

0