Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Y580 I7 - 3630QM - CLASSPNP.SYS

13 Lut 2017 00:45 555 7
  • Poziom 4  
    Witam, parę dni temu wziąłem się za format. Z racji tego, że nie posiadam płytki ze sterami sterownikami pobrałem je ze strony lenovo przed sformatowaniem. Format przebiegł bezproblemowo, dalsze uruchamianie również tak więc zabrałem się za instalacje owych sterowników. Pośród tych sterów sterowników była również aktualizacja do BIOSU (Wersja BIOSU po aktualizacji to 50DCN40WW (v2.07)). Zainstalowałem resztę sterowników i wyłączyłem kompa. Dzień później włączam komputer a tu zonk. Komputer zaciął się w momencie ładowania systemu. Wyłączyłem go i spróbowałem wejść w trybie awaryjnym. Wszystko szło gładko do czasu w którym zaczęło się ładowanie CLASSPNP.SYS. W tym momencie zawisnął również w trybie awaryjnym. Poczytałem troszkę na ten temat i stwierdziłem, że w moim przypadku najodpowiedniejszy będzie format (i tak nie miałem nic do stracenia). Wsunąłem płytkę i tu również pojawił się problem bo czekałem dobre 10 minut aż cokolwiek się stało. Ten format trwał chyba łącznie prawie 2 godziny. Po formacie ten sam problem. Ładowanie windy Windows'a i na tym koniec. Postanowiłem tak pozostawić kompa na ładowaniu i ku mojemu zdziwieniu ruszył po jakiś 20 minutach. Teraz niby wszystko grało. Poinstalowałem sterowniki itp. itd. Jednak za każdym razem komputer zawiesza się właśnie podczas ładowania windy Windows'a i tak sobie wisi przez 10-15 minut po czym się uruchamia i nie ma już najmniejszego problemu. Co mogę zrobić w tym przypadku? Czytałem gdzieś, że może to być wina padającego dysku albo ramu Ram'u, jednak wątpię w to gdyż przed formatem nie miałem żadnych, kompletnie żadnych problemów tego typu. Wydaje mi się, że może to być wina aktualizacji biosu BIOS'u którą zainstalowałem. Poza tym długim ładowaniem nie ma żadnych problemów (typu bluescreen itp.). Od samego początku miałem na tym kompie Windowsa 7 64bit i taką wersję zainstalowałem również tym razem (Windows jest oryginalny). Może ktoś z forumowiczów miał podobny przypadek? Czekam na odpowiedzi za które z góry dziękuje i pozdrawiam.
  • Admin grupy komputery
    Mevisto93 napisał:
    Czytałem gdzieś, że może to być wina padającego dysku albo ramu Ram'u, jednak wątpię w to gdyż przed formatem nie miałem żadnych, kompletnie żadnych problemów tego typu.
    W przypadku awarii to raczej normalne, że poprzednio nie było problemów.
    Pokaż SMART dysku.
  • Admin grupy komputery
    Pokaż pozostałe parametry SMART - screen niekompletny.
  • Poziom 4  
    Pod spodem jest już tylko
    E1 - ilość cykli obciążenia 79 79 0 z niebieską kropką
  • Poziom 4  
    Jak tylko pozgrywam pliki z dysku to zaraz się za to zabiorę, póki co czekam za nośnikiem.
  • Poziom 4  
    Zrobiłem wszystko według instrukcji. Wyzerowałem, zremapowałem i wgrałem system. Wszystko śmiga jak należy. Dziękuję za pomoc :)