Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Termet MinMax - Skropliny

Kochan 13 Feb 2017 09:19 1425 6
 • #1
  Kochan
  Level 12  
  Witam, pytanie odnośnie skroplin w piecu Termet, który na dniach właśnie się pojawiły.
  Przymierzam się do montażu rurek odprowadzających ten temat i pojawiło mi się pytanie w związku z rozwiązaniem. Czy zwykłe gumowe rurki będą ok?? Skroplin póki co jest bardzo mało kilka kropelek co godzinę. W ciągu dnia myślę że będzie to ok. 100ml

  Drugie pytanie to skropliny pojawiają się centralnie pod piecem a otwór na wężyk jest wyprowadzony w rurze idącej do komina. Czy jest jeszcze jakieś drugie odprowadzenie skroplin w tym piecu od dołu?

  Z "rysunku" wyprowadzenie nr 1 mam na wierzchu a czy jakieś na zasadzie nr 2 od dołu istnieje?

  Ewentualnie czy to jakaś nieszczelność?? Serwis pieca był w ubiegłym tygodniu, wszystko było ok. Woda pojawia się centralnie pod piecem i wygląda na to, że leci właśnie z tej rury od komina. Nastawa CO = 70 stopni a CWU 40 stopni.
 • #2
  bro2004
  Level 29  
  Gumowe rurki będą ok.
  Nie napisałeś czy to otwarta komora spalania, czy zamknięta - podejrzewam, że zamknięta.

  Nie ma w tym kotle dodatkowego odprowadzenia skroplin na dole - to nie kocioł kondensacyjny.

  Może masz zapchany króciec nr 1 i leje się na kocioł przez wentylator. Trzeba rozebrać kocioł i zobaczyć. Szklana kula nic nie pokazuje :)
 • #3
  Kochan
  Level 12  
  Komora zamknięta.

  zrobiłem wczoraj: Wykonałem z węża 16 mm odprowadzenie do kanalizacji ale nadal krople spadają od dołu pieca. Czy wąż musi wejść do środka skraplacza czy może być osadzony na kołnierzy wejścia?

  Krople spadają z dołu pieca tylko przy grzaniu na C.O

  Piec jest świeżo po przeglądzie, dokładnie tydzień. Czy takie rozebranie zlecić serwisantowi czy podjąć rękawice samemu?
 • #4
  bro2004
  Level 29  
  Element na którym jest m.in. króciec odskraplacza nazywa się adapter przyłączeniowy. Jak przy każdym podłączeniu wodnym kanalizacyjnym, czy gumowym ogrodowym - przewód ma iść po zewnątrz. Jak zrobisz wewnątrz to nie uszczelnisz przecież...

  Nie znam Twoich zdolności obsługi śrubokręta krzyżakowego, więc nie powiem Ci. Proponuje wezwać serwisanta, jeśli to się stało po jego wizycie.
 • #5
  Kochan
  Level 12  
  Zdolności obsługi sprzętu typu kombinerki, miernik, śrubokręt itd. na pewno na poziomie średnim :) także bez obaw. Wąż zamontowałem poprawnie na adapterze o przekroju 16mm. Serwis wezwany i umówiony. Dzięki za wskazówki.
 • #6
  wnoto
  Level 34  
  bro2004 wrote:
  Proponuje wezwać serwisanta, jeśli to się stało po jego wizycie.

  To najlepiej.
  Ale jeśli masz smykałkę to ściągnij obudowę z pieca i popatrz z latarką gdzie jest mokro.
  Kapanie podczas CO wskazuje że to (raczej) przeciek w układzie CO. Może podczas zabaw z piecem (serwisanta) jakaś śruba się poluzowała i z niej cieknie. Przykładaj zwykły papier toaletowy - od razu złapie wodę jeśli jest za zewnątrz podzespołów.

  Czy spada ciśnienie w CO ? Kaloryfery się zapowietrza ?
 • #7
  Kochan
  Level 12  
  Serwis był wezwany okazało się że zawór bezpieczeństwa popuszczał. Po wyczyszczeniu go jest już ok.