Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault premium 450 dxi kod -

13 Lut 2017 10:02 855 10
  • Poziom 9  
    Witam. Wyświetliło mi na wyświetlaczu "niesprawne zabezpieczenie skrzyni". Kod który udało się odczytać to MID 128 PPID 79 FMI 5. Czy ktoś mógł by podpowiedzieć, co oznacza, gdzie szukać usterki?
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    MID128 G002 - Blok elektroniczny silnika
    PPID79 Elektrozawór zabezpieczenia linii zmiany biegów
    FMI-5 Prąd zbyt niski lub przerwany obwód
  • Poziom 9  
    Czy ten elektrozawor znajduje sie na skrzyni biegów w wybieraku?
  • Poziom 9  
    witaj,takze mam ten problem obecnie,znalazłeś przyczynę ?
  • Poziom 23  
    Rozumiem że skrzynia zf.
    Przy wybieraku skrzyni jest wtyczka pierwsza od lewej cztery piny wypnij wtykę sprawdź żarówkom po zapłonie dwa plusy i dwa minusy. Przewody idom do kasety silnika i na wysokości kompresora się przerywają. Cewki w wybieraku.
  • Poziom 9  
    cały wybierak mam załozony nowy jakieś 1,5 roku temu.Przy właczonym zapłonie i podpiętej tej wtyczce blokuje się dżwignia zmiany biegów,raz jest górna skrzynia innym razem dolna gdy odłaczona wtyczka

Dodano po 2 [minuty]:

stawiasz na przerwę w obwodzie elektrycznym ?

Dodano po 22 [minuty]:

dziękuję za pomoc. W tym samym aucie dxi 450 2007 rok mam też inny problem,który od czasu do czasu się pojawia,trudny rozruch auta,czasami nawet w ciągu dnia,silnik ciepły ,niedawno pracował i zapala po długim kręceniu rozrusznikiem.Objawy przypominają zapowietrzony układ paliwowy. Wymieniłek głowiczkę filtrów paliwowych bo była nieszczelna przy pompce recznej i zmieniłem jeden ze smoków,podejrzewałem uszkodzony zawór w smoku,auto ma 2 zbiorniki paliwa,zostało ewentualnie wymienić jeszcze jeden smok w drugim zbiorniku,ale nie jestem przekonany,że to pomoże,a może problem z biegami i rozruchem ma związek ? Jak myślisz ?

Dodano po 2 [minuty]:

Problem z rozruchem pojawia się co jakiś czas i znika na 4-5 dni,brak regularności ,nie ma znaczenia długość postoju auta,ponocy potrafi palić bez problemu, a w ciągu dnia wystąpi ta sytuacja kilka razy i potem znowu spokój ,dodam,że akumulatory auto ma nowe
  • Poziom 23  
    Kody błędów podaj.
  • Poziom 9  
    nie ma żadnych kodów w komputerze

Dodano po 52 [minuty]:

wymieniłem zawór zwrotny w głowicy silnika,a podstawa filtrów paliwa cała nowa wraz z zaworkiem paliwa i czujnikiem ciśnienia na niej montowanym

Dodano po 2 [minuty]:

Gdyby to się działo po dłuższym postoju,ale nie ma regularności usterka występuje rzadko i zanika na dłuższy okres
  • Poziom 17  
    Jaki masz przebieg ? Ja bym podejrzewał obsady pompowtryskow
  • Poziom 9  
    Przebieg obecnie około 1.100.000 km , Auto miało już robione obsady wtryskiwaczy przy przebiegu 600.000 km,możliwe,że znowu konieczna jest ta operacja
  • Poziom 2  
    99% tulejki pod pompowtryskiwaczami.