Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nieudane przywracanie systemu do ustawień fabrycznych i "zamulony" lap

nowyludek 13 Lut 2017 12:44 1113 40
  • #1 13 Lut 2017 12:44
    nowyludek
    Poziom 7  

Witam, jestem w posiadaniu laptopa który był przywracany do ustawień fabrycznych ponieważ ponoć strasznie mulił. Przywracanie niestety nie udało się a laptop chodzi po tej operacji strasznie strasznie wolno, praktycznie nie da się na nim nic zrobić. Podczas uruchamiania wyskakuje takie okienko:

Chciałem przetestować dysk HDtune ale otwarcie jakiegokolwiek programu w laptopie trwa mnóstwo czasu.

Jakim programem mógłbym przetestować dysk? Dobrze gdyby był to program bootowalny np z pendrive ze względu na strasznie wolną pracę laptopa.
    Czy dysk mógł ulec jakiejkolwiek awarii kiedy przywracanie systemu nie powiodło się i czy ma to związek z jego powolną pracą?
    jakieś pomysły jak przywrócić sprawność temu urządzeniu?

Laptop to Lenovo B50-45 model 20388
    Oryginalny system Windows 8
    Laptop posiada też funkcję Onekey recovery

0 29
  • #2 13 Lut 2017 12:58
    Vytautas_YT
    Poziom 26  

Co do programu bootowalnego do sprawdzania dysków to MHDD się zainteresuj.
    Jakie masz wykorzystanie pamięci RAM? Sprawdź to w menedżerze urządzeń. W tym samym menedżerze przejdź do zakładki Procesy i sprawdź czy któryś proces nie wykorzystuje nadmiernie pamięci RAM

0
  • #3 13 Lut 2017 13:44
    nowyludek
    Poziom 7  

menedżera zadań pokazuje użycie dysku na poziomie 100% a RAM na poziomie około 40%

0
  • #4 13 Lut 2017 13:47
    Vytautas_YT
    Poziom 26  

No to dysk do sprawdzenie poprzez MHDD lub przekładka do innego kompa jako Slave i sprawdzenie spod Windy.

A co według Menedżera Urządzeń najbardziej zużywa dysk?

0
  • #5 13 Lut 2017 13:54
    nowyludek
    Poziom 7  

screen z menedzera zadań

Dodano po 1 [minuty]:

problem w tym ze wszystkie te aplikacje mają 0Mb/s ewentualnie 0,1MB/s

0
  • #6 13 Lut 2017 14:28
    Vytautas_YT
    Poziom 26  

Próbował kolega sortować malejąco według wykorzystania dysku? Bo na zdjęciu widać tylko część procesów.

0
  • #7 13 Lut 2017 14:41
    nowyludek
    Poziom 7  

jak już pisałem wszystkie procesy mają 0 bądź 0,1 MB/s

Dodano po 8 [minuty]:

póki co biore się za odinstalowywanie niepotrzebnych aplikacji typu origin itd, zauważyłem że były to ostatnie instalowane aplikacje przed tymi wszystkimi problemami. Może to w nich tkwi problem

0
  • #8 13 Lut 2017 14:43
    Kolobos
    Spec od komputerów

Komunikat wskazuje na infekcje.

Uzyj AdwCleaner, opcja Scan i Clean/Szukaj i Usun: http://www.bleepingcomputer.com/download/adwcleaner/

Zamiesc w zalaczniku logi z FRST (Frst.txt oraz Addition.txt):
    http://www.bleepingcomputer.com/download/farbar-recovery-scan-tool/

Zamiesc rez screen z Process Explorer: https://technet.microsoft.com/pl-pl/sysinternals/processexplorer (cale okno), tylko nie bezuzyteczne zdjecia jak te, ktore zamiesciles!

0
  • #9 13 Lut 2017 14:53
    nowyludek
    Poziom 7  

okej, wykonam wszystkie te polecenia z tym że trochę to pewnie zajmie ze względu na tragiczną pracę laptopa.
    Dodam że na laptopie zainstalowany jest McAfee Antyvirus w dodatku skończyła się wersja darmowa w związku z czym komputer nie jest chroniony

0
  • #11 13 Lut 2017 16:13
    nowyludek
    Poziom 7  

laptop jest tak zamulony że adwcleaner odpala się już od ponad godziny a o wrzuceniu screena z Process Explorer póki co mogę pomarzyć

0
  • #12 13 Lut 2017 16:13
    Kolobos
    Spec od komputerów

Uruchom w trybie awaryjnym bez dostepu do internetu.

0
  • #13 13 Lut 2017 16:19
    nowyludek
    Poziom 7  

Nieudane przywracanie systemu do ustawień fabrycznych i "zamulony" lap Nieudane przywracanie systemu do ustawień fabrycznych i "zamulony" lap Nieudane przywracanie systemu do ustawień fabrycznych i "zamulony" lap

Ewentualne zdjęcia z PE mam nadzieje że są dość wyrażne

0
  • #15 13 Lut 2017 16:31
    nowyludek
    Poziom 7  

odinstaluje jeżeli tylko laptop odpali się w trybie awaryjnym, póki co idzie mu to średnio

0
  • #17 13 Lut 2017 17:04
    nowyludek
    Poziom 7  

laptop wreszcie się odpalił i jestem w trakcie usuwanie McAfee. Dam znać jak jego usunięcie wpłynie na prace urządzenia

0
  • #18 13 Lut 2017 17:20
    Kolobos
    Spec od komputerów

Po wykonaniu zamiesc logi z FRST w zalaczniku.

0
  • #19 13 Lut 2017 18:43
    nowyludek
    Poziom 7  

praca laptopa nie uległa żadnej poprawie. Biorę się za odpalanie FRST pod WinRE. Wrzucę logi po wykonaniu całej operacji

Dodano po 22 [minuty]:

Wgl spojrzałem że laptop ten ma procesor AMD E1-6010 1,35Ghz, obstawiam że nie jest to demon prędkości i wydajności więc obstawiam, że "zasyfienie" laptopa grami, programami typu origin itp spowodowało właśnie taką tragiczną pracę laptopa.

Dodano po 38 [minuty]:

Wrzucam log z FRST

0
  • #21 13 Lut 2017 20:11
    nowyludek
    Poziom 7  

sprawdzę co jest w tym katalogu i wrzuce screen ewentualnie zdjęcie z CDI jeśli oczywiście laptop pozwoli na to. A może gdyby spróbować przywrócić system za pomocą tego całego onekey recovery?

0
  • #22 13 Lut 2017 20:12
    Kolobos
    Spec od komputerów

Mozesz probowac, ale wczesniej warto sprawdzic dysk.

Do tego w PE sprawdzic czy cos obciaza w trybie normalnym.

0
  • #23 13 Lut 2017 20:15
    nowyludek
    Poziom 7  

na chwilę obecną laptop zawiesił się i nie chce współpracować. Wgl dioda od dysku cały czas się pali. To normalne?

0
  • #24 13 Lut 2017 20:22
    Kolobos
    Spec od komputerów

Raczej nie, jezeli masz mozliwosc to podlacz dysk do innego komputera i tam sprawdz smart.

0
  • #25 13 Lut 2017 20:24
    nowyludek
    Poziom 7  

tak zrobię. Mogę podłączyć ten dysk z laptopa do komputera jeśli komputer jest już uruchomiony czy muszę zrobić to przy wyłączonym sprzęcie?

0
  • #26 13 Lut 2017 20:25
    Vytautas_YT
    Poziom 26  

Jeżeli świeci się dioda od dysku to najprawdopodobniej dysk coś mieli. Tak jak wspomniał @Kolobos lub MHDD z boota.
    [Edit]
    Wyłącz koniecznie bo uwalisz dysk jeżeli nie ma hotswapa włączonego w kompie.

0
  • #27 13 Lut 2017 20:28
    nowyludek
    Poziom 7  

dysk z laptopa ustawić jako slave tak?

0
  • #28 13 Lut 2017 20:30
    Kolobos
    Spec od komputerów

Dysk z laptopa jest pod sata, wiec nie trzeba niczego ustawiac.

0
  • #29 13 Lut 2017 20:38
    nowyludek
    Poziom 7  

jeszcze jedno w sumie głupie pytanie, nie muszę mojego dysku z kompa odpinać prawda?

0
  • #30 13 Lut 2017 20:41
    Vytautas_YT
    Poziom 26  

Kolobos napisał:
    Dysk z laptopa jest pod sata, wiec nie trzeba niczego ustawiac.

Wiem że jest pod SATA(jeżeli było by inaczej to sprawa jasna) ale polecam wyłączyć ponieważ sam sobie jeden dysk z laptopa tak uwaliłem będąc święcie przekonanym że przecież to metoda bezawaryjna jest. A jednak.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo