Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nieudane przywracanie systemu do ustawień fabrycznych i "zamulony" lap

13 Lut 2017 12:44 1914 40
  • Poziom 7  
    Witam, jestem w posiadaniu laptopa który był przywracany do ustawień fabrycznych ponieważ ponoć strasznie mulił. Przywracanie niestety nie udało się a laptop chodzi po tej operacji strasznie strasznie wolno, praktycznie nie da się na nim nic zrobić. Podczas uruchamiania wyskakuje takie okienko:

Chciałem przetestować dysk HDtune ale otwarcie jakiegokolwiek programu w laptopie trwa mnóstwo czasu.

Jakim programem mógłbym przetestować dysk? Dobrze gdyby był to program bootowalny np z pendrive ze względu na strasznie wolną pracę laptopa.
    Czy dysk mógł ulec jakiejkolwiek awarii kiedy przywracanie systemu nie powiodło się i czy ma to związek z jego powolną pracą?
    jakieś pomysły jak przywrócić sprawność temu urządzeniu?

Laptop to Lenovo B50-45 model 20388
    Oryginalny system Windows 8
    Laptop posiada też funkcję Onekey recovery
  • Poziom 28  
    Co do programu bootowalnego do sprawdzania dysków to MHDD się zainteresuj.
    Jakie masz wykorzystanie pamięci RAM? Sprawdź to w menedżerze urządzeń. W tym samym menedżerze przejdź do zakładki Procesy i sprawdź czy któryś proces nie wykorzystuje nadmiernie pamięci RAM
  • Poziom 7  
    menedżera zadań pokazuje użycie dysku na poziomie 100% a RAM na poziomie około 40%
  • Poziom 28  
    No to dysk do sprawdzenie poprzez MHDD lub przekładka do innego kompa jako Slave i sprawdzenie spod Windy.

A co według Menedżera Urządzeń najbardziej zużywa dysk?
  • Poziom 7  
    screen z menedzera zadań

Dodano po 1 [minuty]:

problem w tym ze wszystkie te aplikacje mają 0Mb/s ewentualnie 0,1MB/s
  • Poziom 7  
    jak już pisałem wszystkie procesy mają 0 bądź 0,1 MB/s

Dodano po 8 [minuty]:

póki co biore się za odinstalowywanie niepotrzebnych aplikacji typu origin itd, zauważyłem że były to ostatnie instalowane aplikacje przed tymi wszystkimi problemami. Może to w nich tkwi problem
  • Spec od komputerów
    Komunikat wskazuje na infekcje.

Uzyj AdwCleaner, opcja Scan i Clean/Szukaj i Usun: http://www.bleepingcomputer.com/download/adwcleaner/

Zamiesc w zalaczniku logi z FRST (Frst.txt oraz Addition.txt):
    http://www.bleepingcomputer.com/download/farbar-recovery-scan-tool/

Zamiesc rez screen z Process Explorer: https://technet.microsoft.com/pl-pl/sysinternals/processexplorer (cale okno), tylko nie bezuzyteczne zdjecia jak te, ktore zamiesciles!
  • Poziom 7  
    okej, wykonam wszystkie te polecenia z tym że trochę to pewnie zajmie ze względu na tragiczną pracę laptopa.
    Dodam że na laptopie zainstalowany jest McAfee Antyvirus w dodatku skończyła się wersja darmowa w związku z czym komputer nie jest chroniony
  • Poziom 7  
    laptop jest tak zamulony że adwcleaner odpala się już od ponad godziny a o wrzuceniu screena z Process Explorer póki co mogę pomarzyć
  • Spec od komputerów
    Uruchom w trybie awaryjnym bez dostepu do internetu.
  • Poziom 7  
    Nieudane przywracanie systemu do ustawień fabrycznych i "zamulony" lap Nieudane przywracanie systemu do ustawień fabrycznych i "zamulony" lap Nieudane przywracanie systemu do ustawień fabrycznych i "zamulony" lap

Ewentualne zdjęcia z PE mam nadzieje że są dość wyrażne
  • Poziom 7  
    odinstaluje jeżeli tylko laptop odpali się w trybie awaryjnym, póki co idzie mu to średnio
  • Poziom 7  
    laptop wreszcie się odpalił i jestem w trakcie usuwanie McAfee. Dam znać jak jego usunięcie wpłynie na prace urządzenia
  • Spec od komputerów
    Po wykonaniu zamiesc logi z FRST w zalaczniku.
  • Poziom 7  
    praca laptopa nie uległa żadnej poprawie. Biorę się za odpalanie FRST pod WinRE. Wrzucę logi po wykonaniu całej operacji

Dodano po 22 [minuty]:

Wgl spojrzałem że laptop ten ma procesor AMD E1-6010 1,35Ghz, obstawiam że nie jest to demon prędkości i wydajności więc obstawiam, że "zasyfienie" laptopa grami, programami typu origin itp spowodowało właśnie taką tragiczną pracę laptopa.

Dodano po 38 [minuty]:

Wrzucam log z FRST
  • Poziom 7  
    sprawdzę co jest w tym katalogu i wrzuce screen ewentualnie zdjęcie z CDI jeśli oczywiście laptop pozwoli na to. A może gdyby spróbować przywrócić system za pomocą tego całego onekey recovery?
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Mozesz probowac, ale wczesniej warto sprawdzic dysk.

Do tego w PE sprawdzic czy cos obciaza w trybie normalnym.
  • Poziom 7  
    na chwilę obecną laptop zawiesił się i nie chce współpracować. Wgl dioda od dysku cały czas się pali. To normalne?
  • Spec od komputerów
    Raczej nie, jezeli masz mozliwosc to podlacz dysk do innego komputera i tam sprawdz smart.
  • Poziom 7  
    tak zrobię. Mogę podłączyć ten dysk z laptopa do komputera jeśli komputer jest już uruchomiony czy muszę zrobić to przy wyłączonym sprzęcie?
  • Poziom 28  
    Jeżeli świeci się dioda od dysku to najprawdopodobniej dysk coś mieli. Tak jak wspomniał @Kolobos lub MHDD z boota.
    [Edit]
    Wyłącz koniecznie bo uwalisz dysk jeżeli nie ma hotswapa włączonego w kompie.
  • Poziom 7  
    dysk z laptopa ustawić jako slave tak?
  • Spec od komputerów
    Dysk z laptopa jest pod sata, wiec nie trzeba niczego ustawiac.
  • Poziom 7  
    jeszcze jedno w sumie głupie pytanie, nie muszę mojego dysku z kompa odpinać prawda?
  • Poziom 28  
    Kolobos napisał:
    Dysk z laptopa jest pod sata, wiec nie trzeba niczego ustawiac.

Wiem że jest pod SATA(jeżeli było by inaczej to sprawa jasna) ale polecam wyłączyć ponieważ sam sobie jeden dysk z laptopa tak uwaliłem będąc święcie przekonanym że przecież to metoda bezawaryjna jest. A jednak.