Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus P5K/EPU - Nie widzi czytnika kart pamięci

djmitas 13 Lut 2017 16:47 291 8
  • #1 13 Lut 2017 16:47
    djmitas
    Poziom 23  

Jak w temacie. Nie wiem czy konfiguracja komputera będzie potrzebna lecz wątpię. W biosie nie widać czytnika w systemie także (Menadżerze dysków również nie). W innym komputerze z którego wyciągnąłem owy czytnik działało wszystko ok. W tym przypadku nie świeci dioda po włożeniu karty pamięci a w tamtym pc już tak. Co dziwniejsze teraz zauważyłem że przedni panel USB w mojej obudowie (Zalman Z3 Plus) też przestał działać (Lub też nie działał od czasu przełożenia płyty głównej) ale rzadko go używam więc nie zauważyłem tego. Chciałem zainstalować Kali Linux 2.0 i się w nim pobawić z karty pamięci gdyż pod ręką nie mam żadnego Pendriva ani pustej płyty. A tu taki "ZONK". W Biosie wszystko po włączane. Wszystkie tylnie usb działają bez problemu. U poprzedniego właściciela przedni panel usb działał na 100% (Płyta była szwagra i sam mu ją kiedyś montowałem). Spotkaliście się kiedyś z tym? Mogę jeszcze dopowiedzieć że jest zamontowany Xeon E5450 i podkręcony do 3.6GHZ (bez oc też panel nie działa). Czytnik to bodajże jakiś samsung podłączany przez wtyczkę usb tak jak panel przedni usb. Jakieś pomysły? Dziękuję za wszystkie rady.

• #2 13 Lut 2017 16:49
    Kolobos
    Spec od komputerów

Z takiego czytnika raczej nie bedziesz mogl bootowac.

Sprawdz czy uklad pinow we wtyczce od przedniego panelu oraz czytnika kart zgadza sie z tym na plycie.

• #3 13 Lut 2017 16:55
    djmitas
    Poziom 23  

Bootowałem już nawet z niego (Lecz na innej płycie windowsa) Ale też Kali Linux ma wspaniałą opcję która wgrywa w Windowsie pliki bootujące a potem w instalacji wybieram tylko z którego nośnika ma zgrywać dane lecz nie można nie wiem czemu wybrać HDD tylko Nośniki CD i USB. Szczerze to mało co się znam na rozmieszczeniu tych kabli patrzyłem w Manual płyty głównej lecz za dużo on mi nie powiedział. Może zrobię zdjęcie tej wtyczki i ktoś z miłych kolegów porówna ją z manualem płyty?

• #4 13 Lut 2017 17:03
    Kolobos
    Spec od komputerów

Zamiesc zdjecie pinow/zlacz na plycie do ktorych podlaczasz wtyczki, moze jestes taki zdolny, ze podlaczyles do innego zlacza, juz nie raz widzialem takie cuda... ;)

• #5 13 Lut 2017 17:09
    djmitas
    Poziom 23  

Na pewno nie. Zresztą trzeba być mistrzem żeby podłączyć w inne złącze tym bardziej że po to właśnie jest zaślepiona 1 dziurka w wtyczce żeby nie wsadzić odwrotnie albo w złącze HD AUDIO. Siedzę trochę w temacie Hardware/Software i takie podstawowe rzeczy znam.

P.S Porównałem kolory kabli i ich rozmieszczenie z tym zdjęciami w internecie i są identycznie rozłożone więc raczej nie tu leży problem.

P.S 2. Ktoś mi powie jak się mają te oznaczenia do kolorów kabli? I czy te z 2 obrazka są poprawnie według opisu? Bo tak właśnie mam. Asus P5K/EPU - Nie widzi czytnika kart pamięci Asus P5K/EPU - Nie widzi czytnika kart pamięci

• #6 13 Lut 2017 18:31
    Kolobos
    Spec od komputerów

Kolory nie maja znaczenia, moga byc losowe. Wazny jest opis zlacz na wtyczce.

Sprawdzales przedni panel we wszystkich trzech zlaczach?

• #7 13 Lut 2017 18:47
    djmitas
    Poziom 23  

Tak. I co jest dziwne w tym czytniku jest też 1 port USB i działa poprawnie.

• #8 13 Lut 2017 20:44
    310artur
    Poziom 42  

Może czytnik umarł? Rozumiem że to taki w zatokę na CD/DVD - zajrzyj do niego. Sam miałem takie cudo. Kable USB od płyty szedł na jedno PCB w zatoce a z właściwym czytnikiem który był na drugim PCB łączył go kolejny kabel.

Tak z innej beczki. To zdjęcie twojej płyty? ASUS P5K ma niebieskie gniazda z 9 pinami jako USB. Na focie widać 10 pinów i brak gniazda więc nie wiem co to za wyprowadzenie albo co to za płyta. Co do schematu to jest prawidłowy i uniwersalny.

• #9 16 Lut 2017 08:53
    djmitas
    Poziom 23  

Nie nie to nie moja płyta to zdjęcie z internetu. Był wieczór i słabo zdjęcia wychodziły więc pierwsze lepsze z neta wrzuciłem. Może umarł choć wątpię w poprzednim komputerze działał. Jak bedę miał okazję przetestuje w innym kompie.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME