Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Volvo v50 2.0d - Układ wtryskowy awaria

zinek 13 Feb 2017 22:01 7137 6
    zinek
    Level 15  
    Witam
    Kupiłem v50 silnik cieżko odpalał i wypadał jeden zapłon , zdiagnozowane przez właściciela jako padnięty pierwszy wtrysk . Po powrocie do domu zaglądam na wtryski a tam , trzy różne numery i klasy . Znalazłem w okolicy wtryski z focusa mk2 tez 2.0d 9647247280 po zamontowaniu występuje kopcenie biało niebiesko przy wolnej jeździe .Pojechalem do serwisu volvo niezależnego na ustawienie klas wtrysków w komputerze na 5 ale nic nie pomogło . Jedynie po wymianie oleju trochę ustąpiło ale spaliny aż szczypią w oczy ale po 100 km olej nie wzrósł Ma ktoś jakis pomysł czym mam zdiagnozować układ wtryskowy ? ,bo forscan mi sie nie łączy z autem , a podobno vida nie pokazuje korekt wtrysków tak usłyszałem w serwisie .
    EndrjuWiwi
    Level 10  
    Witam,

EPS i CRU ZAPP powinno dać Ci wszystkie pożądane informacje. Jak nie masz dostępu to dam Ci kontakt, powodzenia
    zinek
    Level 15  
    Dziś okazało sie ze zaczęły sie wylanczac dwa zakupione wtryski i występuje szarpanie wiec jest to chyba wina wtrysków :/
    zinek
    Level 15  
    Czarna magia z tym autem :( wtryski wymienione na nowe z serwisu volvo . Auto przykapca nie spalona ropa z wydechu i delikatnie przerywa do 2 tys obrotów , po wykręceniu świec żarowych świece śmierdzą ropa . Kompresja zmierzona 26.5 bara na każdym po 2 dniach stania na zimnym
    Ciśnienie paliwa na wolnych 280 290 tys hPa przy kopceniu 300 310 hPa . Rozrzad rownież był wymieniony ustawiony na znaki . Ma ktoś jakieś pomysły

Walczyłem dalej z autem i zauważyłem ze jakie kolwiek odpiecie czujnika nie wywala błędu , odłączyłem czujnik temp paliwa błędu brak , czujnik obrotów walka nie odpalał ale błędu tez nie było . Występuje tylko jeden błąd p0406 którego nie idzie skasować . Nawet po podmianie egr na drugi .
    patrykszy
    Level 1  
    Jak możesz to napisz czy poradziłeś sobie z problemem bo mam u mnie chyba ten sam problem
    zinek
    Level 15  
    Wycięty dpf i komputer próbował go wypalać .