Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dwa kotły jedna instalacja - Schemat istalacji na dwa kotły

cygan200783 13 Lut 2017 22:30 618 8
  • #1 13 Lut 2017 22:30
    cygan200783
    Poziom 3  

Witam wszystkich. Posiadam piec na ekogroszek i chcę podłączyć pod jedną instalację dwa kotły. Narysowałem schemat aktualnej instalacji z planowanym dołączeniem pieca na olej. Chciałbym, aby piece mogły pracować razem, ale jeśli byłaby awaria pieca lub brak paliwa albo opału, może pracować jeden z piec. Na załączonym obrazku, linia przerywana, to ta którą chcę się połączyć z aktualną instalacją. Nie jestem fachowcem, proszę o wyrozumiałość, jeśli jest coś nie tak. Proszę Was o ocenę schematu i wskazówki.

• #2 14 Lut 2017 09:32
    gersik
    Poziom 30  

Kocioł olejowy w układzie zamkniętym? Musi być podłączenie obydwóch układów przez wymiennik. Mogą być też obydwa kotły w układzie otwartym ale połączone z obiegami grzewczymi przez sprzęgło.

• #3 14 Lut 2017 23:21
    cygan200783
    Poziom 3  

Witam dzięki za zainteresowanie zrobiłem drugi schemat mógłbyś zerknąć i ocenić ,dołożyłem wymiennik płytowy , chcę tak podłączyć żeby wrazie jeden piec padnie odpalam drugi lub pracują dwa . Zastanawia mnie jeśli piec olejowy nie będzie pracował to bojler nie będzie podgrzewał wody , ja tak myślę .Czy reszta instalacji z pieca olejowego do bojlera i cyrkulacja jest dobrze . Jeszcze tak zapytam czy mogę pozostawić w starej instalacji podłonczony już bojler , abym mógł go użytkować i czy bez wymiennika i sprzęgła też da radę . Jeśli znów żle narysowałem schemat czy mógłbyś mi taki schemat rozrysować jeśli to nie problem . Pozdrawiam

• #4 15 Lut 2017 09:15
    gersik
    Poziom 30  

Zapytałem czy kocioł olejowy w układzie zamkniętym bo sam go tak narysowałeś na pierwszym schemacie. Kocioł olejowy zrób w układzie otwartym. Obydwa kotły podepnij do sprzęgła i ze sprzęgła na instalacje.
    http://www.letorex.com.pl/grafika/por_sch_14b.jpg
    Tu jest w układzie zamkniętym. Pamietaj o odpowiednim zabezpieczeniu obydwóch kotłów.

• #6 16 Lut 2017 10:29
    rogera
    Poziom 15  

Proponuje zamontować wężownicę schładzającą na kotle węglowym i zamknąć układ!

• #7 16 Lut 2017 10:51
    cygan200783
    Poziom 3  

Witaj tak jak w tytule planuję dołonczyć do instalacji kocioł olejowy aby go przerobić na pelet ,chcę po sezonie zamiast pieca na eko groszek wstawić kominek z płaszczem . Teraz chcę jak najprostszym układem wpiąć się z jak najmniejszymi przerubkami w instalację kotłem olejowym ale z możliwością palenia jeden lub drugi , mam co chwilę problemy z piecem na ekogroszek i tak chcę to ogarnąć aby było ciepło . Znalazłem jeszcze na elektrodzie taki schemat . możesz coś doradzić czy ten schemat będzie dobry.

• #8 16 Lut 2017 10:55
    rogera
    Poziom 15  

Na kominku z płaszczem wodnym również można zamontować wężownicę schładzającą i wykonać układ grzewczy jako zamknięty.

• #9 16 Lut 2017 11:14
    cygan200783
    Poziom 3  

Na tą chwile chcę aby podłączyć się w istniejącą instalację kotłem olejowym układ otwarty , kominek to planowana zmiana po sezonie grzewczym . Czy ten ostatni schemat jest dobry?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME