Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ursus c-330m - Stosowanie dodatków do oleju (silnika, skrzyni biegów).

14 Lut 2017 10:40 1638 9
 • Poziom 29  
  Witajcie,
  Czy na forum, znajduję się ktoś tak szalony ,że próbował zastosować taki specyfik typu ceramizer w ciągnikach (c-3330, c-360) ? Czy jest więcej osób przeciwko, czy za stosowaniem takiego nanoproduktu ? Poszukuję opinia na ten temat, bardziej chodzi mi o zastosowanie go do skrzyni biegów, wszystko byłoby ok tylko obawiam się ,że może się zapchać pompa oleju czy filtr. :| Na razie z wszystkie opinie z jakimi się spotkałem były na +.
  Czekam na odpowiedzi. :D
 • Poziom 25  
  Nic to nie pomoże przy luzach jakie są już oryginalnie w tych skrzyniach. Łożyska trzeba wymienić, dyferencjał naprawić a reszta niestety przy tej konstrukcji skrzyni z przesuwnymi zębatkami i sprzęgłami kłowymi po prostu muszą być.
 • Poziom 23  
  Dwusiarczek molibdenu MoS2.
  Leje do silnika przy każdej wymianie, do skrzyni też zalałem, tylko do samochodu i trochę wyciszył. Najważniejsze, to sprawdzony, powszechnie stosowany dodatek. Możesz jeszcze pomyśleć nad wymianą oleju na inny(lepszy).
 • Poziom 40  
  13adam13 napisał:
  wszystko byłoby ok tylko obawiam się ,że może się zapchać pompa oleju czy filtr. :|

  Przy dobrym dodatku zapchanie Ci nie grozi. Ale jakiegoś spektakularnego efektu się nie spodziewaj. Zresztą C-330 i tak ma stosunkowo cichą skrzynię w porównaniu do np. 60-tki, która na wysokich biegach wyje jak radiowóz policyjny.
 • Poziom 39  
  Czy kolega pytający zadaje to pytanie z nudów, dla hecy, prowokacyjnie, czy może ma jakiś osobisty powód? Skala możliwości wielka od wysublimowanych specyfików po trociny. Co chcesz uzyskać i dlaczego?