Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Immergas eolo star 23 kw - Piec sie sam resetuje...

ryba007 14 Lut 2017 11:24 534 3
  • #1 14 Lut 2017 11:24
    ryba007
    Poziom 2  

Witam. Piec jak w temacie. W momencie próby uruchomienia zapłonu, piec się resetuje i tak w kółko. Nawet nie widać ikonki zapalniczki. Gdy ma tylko stać i nic nie robić to działa. Ciepła woda i ogrzewanie, zaraz powodują reset. Czy spotkał się ktoś z takim problemem?

0 3
  • #2 14 Lut 2017 20:09
    daro31ie
    Specjalista Automatyk

Jeżeli piec próbuje odpalać płomien i po chwili się resetuje to sprawdz czy elektroda jonizacyjna nie jest zabrudzona.
    Sterownik nie dostaje sygnału o odpaleniu i dlatego przerywa zapłon.

0
  • #3 18 Lut 2017 18:36
    Rysio4001
    Specjalista - systemy grzewcze

Witam.
    Kocioł się resetuje, to znaczy tak jakby zastał na chwilę wyłączony z prądu?
    Jeśli tak, to czy gdy świeci podświetlanie wyświetlacza, to czy to światło jest ciągłe, czy bardzo szybko miga (około 50 razy na sekundę), jak dobrze się przyjrzeć, to może być widoczne takie migotanie podświetlania.
    Jeśli są to takie objawy, to niestety usterka płyty elektronicznej w kotle, a dokładnie zasilacz na płycie - w takiej sytuacji niestety płyta do wymiany.
    Pozdrawiam.

1
  • #4 19 Lut 2017 20:15
    ryba007
    Poziom 2  

Przyznam szczerze, że kocioł zaczął normalnie działać i narazie nie bede ryzykował odłączania go. Mam w domu niemowle i nie mogę sobie pozwolić na kolejną awarię, płytke prześwietli mi znajomy elektryk i bedzie wiadomo co się dzieje, migotania nie zauważyłem, ale pewnie jak cos to dlatego, ze nie zwróciłem na to uwagi i mialem caly czas zapalone światło w łazience. poczekam na cieplejsze dni i sprawdze, wtedy dam znac czy płytka do wymiany czy tez nie, a z resetowaniem tak jak pisze kolega Rysio4001. tak jakby na chwile odłączało się zasilanie. pozdrawiam i czekam na jeszcze inne propozycje

0