Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brak sygnału video 4k na tanim przewodzie hdmi high speed

JarekS.. 14 Feb 2017 12:43 1860 7
    JarekS..
    Level 7  
    Witam, posiadam amplituner denon avr 4520 oraz projektor Epson TW5500. Denon posiada opcję upscalingu sygnału do 4k, kiedy załączam tę funkcję projektor traci sygnał video, kiedy wracam do 1080p sygnał wraca również. Projektor posiada opcję superresolution, która jako "proteza 4k" potrafi fajnie wzbogacić rozdzielczość stąd moja walka o tę opcję. Połączenie obydwu urządzeń jest za pośrednictwem taniego przewodu hdmi high speed o długości 7m. Czy według was sygnał video upscalowany do 4k wymaga jednak konkretnego przewodu hdmi? Czy powodem może być to, że Epson nie jest projektorem 4k i nie przyjmuje w ogóle takiego sygnału?
    rataj2607
    Level 9  
    Jak najbardziej. Moim zdaniem rozdzielczość 4k wymaga już przewodu lepszego jakościowo.Ponieważ bywały takie sytuacje gdzie nowo kupiony kabel hdmi poprostu nie działał, brak jakiejkolwiek reakcji po podłączeniu do tv. Po wymianie na nowy tego samego typu okazało się, że poprzedni byl wadliwym produktem. Także sądzę że to wina kabla.
    JarekS..
    Level 7  
    Dzięki, pozostaje więc spięcie projektora na krótko (mam jakieś high speed oehlbacha) zanim wydam fortunę na 7m.
    JarekS..
    Level 7  
    Temat się komplikuje, kupiłem drugi w miarę dobry kabel hdmi 4k (przepustowość do 10gbps) i dalej blokuje sygnał 4k. Zajrzałem do karty Oehlbacha i jedyne co odróżnia go od innych przewodów to gotowość do pracy 4k 60hz (przepustowość do 18gbps). Denon nie posiada jednak hdmi 2.0 a jedynie 1.4a. Czy w takim razie problemem może być długość przewodu i jego rezystancja? Będę zmuszony kupić przewód hdmi 2.0 mimo, iż takich wyjść w amplitunerze nie posiadam? Zapomniałem dodać, że Oehlbach (xxl black connect) przepuszcza 4k bez zająknięcia ale kosztuje 100 euro za 1.2m..
    Darek.S
    Level 33  
    Co prawda temat dwuletni ale niezamknięty a sprawa podobna jak nie identyczna.
    Problem z przesyłem 4K z tunera NC+ Ultrabox do projektora Optoma poprzez kino domowe Anthem MRX-720. Sprzęt może nie High Endowy ale bądź co bądź z górnej półki. Ultrabox podłączony do kina domowego kablem 4K długości 2m kino z projektorem już dłuższym ( 7 może 10m) i niestety schowanym podczas remontu pod suchy tynk. Nie wiem jakiej firmy ale tani nie był. I też 4k. W tej opcji w menu wyboru rozdzielczości Ultraboxa 4K nie pojawia się w ogóle. Jak bezpośrednio podłączyć Ultraboxa do projektora już się pojawia ale projektor obrazu nie włącza. Natomiast bezpośrednie podłączenie kablem 1,5m obraz w 4K już daje. na razie nie próbowałem opcji w którym Ultrabox jest podłączony do kina krótkim kablem i kino z projektorem także krótkim. Ale nie sadzę by spowodowało to pojawienie się rozdzielczości 4K w menu Ultraboxa. Identyczny problem jest z apple TV.
    zadzwoniłem do znajomego dystrybutora NC+ i powiedział mi, że kiedyś walczyli z High-endową Yamachą. Bezskutecznie. Właściciel wezwał firmę w której ową Yamache kupił. Walczyli 7h i też polegli. Problem jak widać niebanalny...
    czy miał ktoś doświadczenia w tym względzie? Jakie kable mogą zdać egzamin?
    z mojego doświadczenia producenci tak drogiego sprzętu dbają o to by z byle czym ich wyroby nie współpracowały. Logiczne. Jeśli stać kogoś na drogi sprzęt to stać go także na drogi kabel. Tylko jak się okazuje to, że jest drogi nie zawsze wystarcza.
    Wspomniany projektor ma dwa wejścia HDMI. Na HDMI1 nie współpracuje z 4K na HDMI2 już tak ale na krótkim kablu i bezpośrednio podłączony z Ultraboxem.
    Niestety typ projektora opisany "kurzymi łapkami"
    Brak sygnału video 4k na tanim przewodzie hdmi high speed Brak sygnału video 4k na tanim przewodzie hdmi high speed Brak sygnału video 4k na tanim przewodzie hdmi high speed
    Polon_us
    Level 42  
    Tego rodzaju problem pojawiał się nieraz na tym forum. Także, niezależnie od dobrej jakości kabla, w przypadku problemów z obrazem z HDMI, co często zdarza się przy odległościach większych niż 5 m, wskazane jest użycie wzmacniacza sygnału HDMI.
    W tym przypadku musi być to wzmacniacz, który również obsługuje sygnał 4k. Można spotkać się się z wzmacniaczami, które nie obsługują standardu 4k/HDMI2.0/HDCP2.2.
    W idealnym przypadku wzmacniacz powinien był być zainstalowany w połowie dystansu pomiędzy urządzeniem nadawczym a odbiorczym.
    Jeśli nie ma takiej możliwości, to należy go zainstalować przy urządzeniu nadawczym.
    Przykład owego wzmacniacza -> Link

Powodzenia :)
    Darek.S
    Level 33  
    Rzeczywiście wzmacniacz może pomóc. Są oryginalne kable ze wzmacniaczami i rzeczywiście jest on w połowie ale mają one długość przeważnie ≧15m. Podobne problemy występują w kablach antenowych i bywa, że zastosowanie wzmacniacza przy źródle skutkuje przesterowaniem samego wzmacniacza. Nie wiem czy takie przypadki są możliwe w przypadku wzmacniaczy HDMI ale wydaje mi sie to mało prawdopodobne. W przypadku sygnału antenowego jego poziom może być różny zaś poziom na wyjściu HDMI powinien być znormalizowany i wzmacniacze powinny być tak zaprojektowane by nie ulegały przesterowaniu.. W tym przypadku zastosowanie go w połowie musiałoby wiązać się z zakupem dwóch krótszych kabli i pruciem suchych tynków. Ale to ostateczność.
    Druga sprawa to dlaczego nie pojawia się opcja 4K w wyborze rozdzielczości jak jest podłączone kino domowe. Być może nie wspiera ono odpowiedniego standardu HDCP.
    Miałem kiedyś przypadek gdzie klient nabył Bluraya 3D i telewizor mimo wymiany kabla na odpowiedni tej opcji nie włączał. Okazało się, że "zapamiętał" sobie co miał podłączone wcześniej. Reset do ustawień fabrycznych rozwiązał problem. Być może tu jest podobnie.
    W instrukcji piszą
    Link
    "Za to w zakresie cyfrowego przetwarzania wideo jest pełny wypas: osiem wejść (w tym jedno z przodu), dodatek MHL (także na jednym wejść z tyłu), dwa wyjścia (w tym jedno z ARC), obsługa 4K (4:4:4, 60p), HDMI 2.0a (dla urządzeń kompatybilnych z HDR – High Dynamic Range),"
    Czyżby ( podobnie jak w projektorze) odpowiedni standard ( MHL) był tylko na jednym wejściu? Bo szansa, że Ultrabox został podłączony akurat do tego jest 1/7...