Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Volvo v50 2.0D - Volvo v50 2.0D wariuje elektryka w czasie jazdy

yoker89 14 Feb 2017 12:54 5076 2
 • #1
  yoker89
  Level 2  
  Witam, mam problem Volvo v50 2.0 D. W czasie jazdy przez dosłownie sekundę może dwie przygasają światła, mruga wyświetlacz od radia, pokazują się kontrolki, słychać trzeszczenie w głośnikach. Auto nie gaśnie. Dzisiaj miałem taką sytuację nawet po odpaleniu auta ( -7.C) na postoju, przygazowałem go ze dwa razy i elektryka przestała wariować.
  Podmieniłem akumulator na taki sam. Zobaczę co będzie się działo.
  Problem z wariowaniem elektryki w Volvo, miałem kilka razy w okresie ostatnich 6 miesięcy.
  Nadmieniam, że ostatnio mam problemy z akumulatorem, po nocy i dużym mrozie nie odpala. Kręci bardzo ciężko. Pomaga jedynie podładowanie akumulatora prostownikiem przez 20 - 30 min lub na kabelki z innego auta. Ładowanie alternator wykazuje na poziome 14,4. ( Regenerowałem alternator 2 lata temu ) Akumulator testowany - pokazuje pod oporem, że niedługo padnie...

  Może ktoś ma jakieś rozwiązanie problemu.
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
 • #3
  yoker89
  Level 2  
  Zamówiłem już nowy - za dwa dni do odbioru. Teraz chce pojeździć kilka dni na pozyczonym. Jeżeli zacznie padać i elektryka znów będzie szaleć to oznacza padający alternator albo jeszcze coś innego. ( po prostu nie chce rozwalić nowego akumulatora).

  Czytałem na forach, że w takiej sytuacji może być problem z zawilgoconym cem, jednak ten u mnie jest pod schowkiem pasażera i raczej wszystko jest ok.