Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Iveco Stralis 450 08' - Nie podnosi na poduszkach, nie pokazuje ciśnienia powiet

airsped 14 Feb 2017 13:06 3327 2
 • #1
  airsped
  Level 9  
  Witam,

  Mam problem z Iveco. Autko stało około 1 roku całkiem bez odpalania. Teraz kupiłem to autko od właściciela po bardzo okazyjnej cenie, ale jest pare kwiatków. Mianowicie jest to solówka 3 osiowa , cała na poduszkach. Wogóle nie pompuje powietrza w poduszki, a co za tym idzie nie mozna ani wypoziomować ani podnieść ani nic. Dodatkowo na wyświetlaczu nie pokazuje ciśnienia powietrza ani w 1 obwodzie ani w 2. Pokazuje 0. A hamulce puszczaja, sprzegło jest i można jechac normalnie.

  Texa pokazuje błąd "elektroniczne sterowanie ciśnieniem przedniej osi oraz tylnej osi" - bład 57-07.

  Proszę o pomoc pozdrawiam.

  PS. Na desce tylko błędy od RFC, reszta na zielono.. No i check silnika się świeci, a ECM zielony
 • #2
  kakibara
  Level 34  
  Cześć, z tyłu po lewej stronie masz zawór ECAS zobacz czy dochodzi do niego ciśnienie. przy zaworze lub przy zbiorniku masz czujnik sprawdz czy jest ok, wtyczka podłączona? Ogólnie do wszystkich czujników przy poduszkach masz podłączone czujniki i Iveco puściło masę szeregowo więc to też trzeba sprawdzić- nie pokazuje ciśnienia w poduszkach - na kompie?
  Masz tam chyba 4 lub 5 zbiorników z powietrzem sprawdź czy wszystkie są pełne.
  i na koniec pod grillem i koło słupka prawego w środku kabiny czy nie ma zielonego osadu na kostkach przewodach . Pozdrawiam.
 • #3
  Przemcio1993
  Level 10  
  Witam. Ten błąd, o którym mówisz 57-07 to błąd czujnika na zaworze czterobwodowym i przez to nie pokazuje Ci ciśnienia na desce. Co do poduszek to szukaj problemu w sterowniku ECAS czyli zawieszenia. Jeśli tam nie ma błędów to trzeba szukać błędu w zasilaniu poduszek.