Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mastercook 3400 - 160 st. w piekarniku

wzagra 21 Lip 2005 09:45 9664 5
  • #1 21 Lip 2005 09:45
    wzagra
    Poziom 33  

Witam,
    mam problem z kuchenką mastercook 3400 - piekarnik osiąga maksymalnie 160 stopni mimo ustawienia na pokrętle 250, obydwie grzałki grzeją...
    czy jest jakaś regulacja maks. temperatury? jak realizowany jest pomiar temperatury w piekarniku (bimetal czy pomiar elektroniczny)? jak dobrać się do tego elementu i go sprawdzić?
    może ktoś miał podobny problem i mógłby pomóc? ewentualnie jakiś schemat, link...
    proszę o pomoc
    pozdrawiam

1 5
  • #2 21 Lip 2005 09:56
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 21 Lip 2005 10:24
    wzagra
    Poziom 33  

dzięki za szybki odzew..
    tak, to wygląda na regulator temperatury..
    przeprowadziłem 'badania':
    - przy zimnym piekarniku, ustawienie na dwie grzałki, czerwona lampka (grzanie) zapala się dopiero przy ustawieniu pokrętła na ok. 130 st. - czyli nie ma grzania na niższych temperaturach...
    - przy ustawieniu na maks. czyli 250 st. temperatura w piekarniku nie osiąga więcej niż 160 st.
    - wygląda to tak jakby się 'zablokowało' na jednej temperaturze - jak nie grzeje to nie grzeje, a jak już grzeje to tylko do ok. 160 st.

jak dobrać się do tego regulatora? czy on jest naprawialny, ew. ile kosztuje nowy? czy przypadkiem nie jest to w jakiś sposób zintegrowane z zegarem?
    pozdrawiam

0
  • #4 21 Lip 2005 11:20
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 21 Lip 2005 19:35
    wzagra
    Poziom 33  

he he.. może ciut więcej szczegółów? jeśli można prosić oczywiście ;)

0
  • #6 29 Lip 2007 03:05
    wzagra
    Poziom 33  

"Odpowiedź jest zbyt stara, żeby ją edytować" - więc muszę dopisać nową odpowiedź...
    Wymieniłem termostat - jak ręką odjął i działa!
    Zacznijmy od odłączenia kuchenki od prądu!
    Aby dobrać się do termostatu, w tym typie kuchni (a pewnie i w wielu innych) należy zdjąć kurki z zaworów gazowych - z pokrętła termostatu i przełącznika grzania na tym etapie nie jest konieczne.
    Po otwarciu drzwiczek piekarnika, od dołu płyty przedniej (tej z pokrętłami) są dwa wkręty, po odkręceniu których możemy zdjąć płytę przednią i mamy dostęp do przełącznika i termostatu. Termostat przykręcony jest dwoma wkrętami.
    Termostat zbudowany jest ze styków elektrycznych, puszki aneroidowej połaczonej z zamkniętą rurką (kapilarą?). Pod wpływem zmian temperatury zmienia się objętość czynnika roboczego, puszka się odkształca i włącza/wyłącza styki.
    Rurka termostatu wprowadzona jest w tylną część komory piekarnika i dużo zabawy jest, gdy trzeba wprowadzić rurkę od wymienionego termostatu bez zdejmowania płyty górnej.
    Należy zwrócić uwagę na to aby nie poodłączać przewodów od przełącznika - plątaninka w jednym kolorze...

Proszę wybaczyć taki łopatologiczny opis, ale takiego właśnie szukałem - może przyda się komuś, kto nie zajmuje się zawodowo AGD.

Temat, oczywiście, do zamknięcia.

3