Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy S4 GT-I9515 brak zasiegu, nie działa lte

drdrug 14 Lut 2017 19:34 621 4
  • #1 14 Lut 2017 19:34
    drdrug
    Poziom 17  

Witam,
    Pacjent Galaxy s4
    Wersja modemu i9515xxu1b0j3

Zaczne od początku Posiadam samsunga galaxy s4 gt-9515 pierwszy problem mniej istotny bo trwa od ok roku. Czasami gdy telefon ma ok 10% bateri a w warsztacie nie jest najcieplej, to po odblokowaniu ekranu czasami samoczynnie się uruchamia ponownie, ale dzieje się to rzadko i tylko gdy czuć, ze telefon jest chlodny, z reguły leży na jakimś metalowym wózku,stole na kawałku papieru :p ( w domu takiego problemu nie ma)
    Drugi problem bardziej poważny na którym mi zalezy jest to, ze ostatnio wieczorem zniknął mi zasięg w lewym górnym rogu był napis Plus, ale podczas polaczenia wyskakiwał komunikat,ze nie zaresjestrowano w sieci, a w pisanych smsach wyskakiwał błąd. Wyłączylem, włączylem telefon i po chwili było ok mozna dzownic, pisac i działa LTE. Nastepnego dnia chcialem sprawdzic wiadomosci, odblokowałem telefon i ciach restart. Brak zasiegu, nie mozna zarejestrować sieci.
    Tryb pracy sieci lte/wcdma/gsm nie działa
    przelaczylem na wcdma/gsm byl napis PLUS ale nie mozna dalej dzownic, tryb WCDMA brak zasiegu, Dziala tylko na trybie GSM.

Co do tej pory zrobilem zeby zaoszczedzic waszego czasu ;-)
    Karta sim 100% sprawna sprawdzana na 3 telefonach i na wszystkich dzialają połączenie oraz LTE
    Ustawienia ze strony pobrane
    Przywracalem ustawienia fabryczne,
    Kiesem przywrocilem oryginalny brandowany soft Plusa, bodajrze 4 coś (wczesniej od 1.5 roku mialem lolipopa 5.0, 5.1) bez zmian only tryb gsm
    nastepnie Za pomocą odina wgrałem na nowo brandowanego 5.1
    I9514xxu1boj3_i9515plsb0J1_pls bez zmian działa tylko w trybie GSM
    pózniej wgrałem (nie brandowanego?) XOE
    I9514xxu1boj3_i9515xoeb0J1_xoe bez zmian :/
    a na koncu przez przypadek pobrałem
    I9515XXU1BOJ3_I9515OXA1BOJ3_I9515XXU1BOJ3_HOME.
    No i zainstalowalem ,wszystko działa, mozna dzownic korzystać z LTE
    Tryb pracy sieci ustawiony na lte/wcdma/gsm, no ale co chwile wyrzuca komunikat, ze operacja android zostala zatrzymana i telefon tak jak by się zacinał. Po wcisnieciu OK powraca co ok 2-3 sekundy.
    Wiec powróciłem do oryginalnego softu :/ no ale nie cieszy mnie korzystanie z 2G ( po przywroceniu zawieszał się na logo samsung ruszył dopiero po restarcie z poziomu recovery mode)
    Imej sie zgadza wyswietla na telefonie 355847063232065/01 na pudelku jest bez koncowki /01
    Jakieś pomysly ? Moze da się wgrać jakiś inny modem ?
    Prosił bym o pomoc , moge odwdzięczyć się w tematach motoryzacyjnych ;-) telefon nie wydaje się być jeszcze złomem i czuje ze moze jeszcze jakiś czas posłużyć :D Zeby było smieszniej stało się to 3 dni po zakonczeniu gwarancji, a chwile wczesniej podpisalem nową umowe na abonament ale bez telefonu, gdyz bylem przekonany ze jeszcze z rok bedzie działał :-)

• #2 14 Lut 2017 20:32
    dawid9405
    Poziom 8  

Wyglada to na kwestie tylko i wyłącznie prawidłowego oprogramowania lub na jakieś zimne luty pod ukladem modemu lub PWM. Skąd pobierales softa ?

• #3 14 Lut 2017 20:44
    drdrug
    Poziom 17  

No tez mi się wydaje, ze to kwestia oprogramowania skoro na sofcie z inny numerem modemu wygladało ze działa poprawnie. Ale dziwi mnie, ze nie działa to prawidlowo na 3 roznych wersjach.
    Pobieralem z Sammobile

• #4 14 Lut 2017 22:22
    dawid9405
    Poziom 8  

Spakuj najlepiej pacze z softem i daj linka.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME