Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

tablet lenovo idea tab A1000 nie włącza się

14 Lut 2017 20:28 993 4
  • Poziom 14  
    Witam, wykopałem tablet od Lenovo który miał wyrwane złącze USB i długo leżał w szafie ale na 100% działał do końca. Płytka pod złączem była zmasakrowana udało się uratować tylko linie GND i ledwo +5V, jakoś to poskładałem i naładowałem. Tablet ładował się ok 7 godzin 1A ładowarką wyświetlił się ekran naładowanej baterii i na tym koniec. Nie reaguje na przycisk uruchamiania ani na vol+/vol- z włączaniem, a nawet na reset pod zamknięciem karty SD. Po podłączeniu ładowarki pokazuje baterie i po chwili gaśnie. Jak już pisałem nie mam możliwości podpięcia USB. Dać mu czas żeby się ogarną czy definitywnie jeszcze coś na płytce poleciało, dodam że akumulator ma 4,17V. Proszę o pomoc.
  • Poziom 18  
    Sprawdź napięcie baterii podczas uruchamiania. Jak masz możliwość to podstaw nową. Moim zdaniem bateria do wymiany. Miałem podobny przypadek. Leżakujące rozładowane baterie Li-ION tracą swoje właściwości w szybkim tempie.
  • Poziom 14  
    Moim zdaniem akumulator jest dobry bo trzyma napięcie równiutko 4.17V i ma dobrą wydajność prądową. Sprawdziłem przyciski i taśmy i wszystko jest sprawne. Wyświetla baterię i ładuje, ale nie włącza się, tak jak bym go nie ruszał i tyle. Problem dalej nie rozwiązany.
  • Poziom 25  
    Jeśli to ten tablet co myślę to miały błąd w oprogramowaniu(była łatka na to) polegająca na tym że urządzenie nie wyłączało się mimo za niskiego napięcia. Powodowało to nadpisanie pamięci i w konsekwencji robił się przycisk do papieru. Obawiam się że w Twoim wypadku może być podobnie.
  • Poziom 14  
    Da się to jakoś programowo odwrócić??? Mogę spróbować dokleić USB na drut i taśmę choć będzie to bardzo trudne bo nie ma do czego...