Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kenwood TS570D - Sterowanie przez CAT i emisje cyfrowe, brak modulacji

14 Lut 2017 20:33 759 3
  • Poziom 28  
    Cześć! Głównie pracuję emisjami cyfrowymi ze względu na warunki domowe. Udało mi się połączyć TRXa z laptopem, radio współpracuje z programem MixW. Radio połączone z laptopem poprzez port RS232 (z przejściówki USB-RS232 też działa, nowy laptop nie ma RS-a), sygnały audio poprowadzone z karty dźwiękowej laptopa do tylnego gniazda ACC2 (DIN 13-to pinowy, typowy Kenwood) poprzez mój stary "modem" z transformatorkami i optoelementem, który miałem do IC751a. Laptop słyszy to co radiostacja odbiera ale podczas nadawania radiostacja nie słyszy laptopa, poprostu podczas sterowania poprzez CAT, radio odłącza wejście sygnałowe na gnieździe ACC2. Natomiast załączając PTT w gnieździe ACC2 (pomijając całkiem CAT) audio działa poprawnie, jest modulacja. Czy da się to jakoś w prosty sposób rozwiązać aby jednocześnie mieć możliwość sterowania radia poprzez CATa i pracować emisjami cyfrowymi? Może trzeba by odpiąć jakiś sygnał z RS232 i poprowadzić poprzez optoelement załączanie PTT w gnieździe ACC2? Czy dobrze kombinuję? Trzeba by wtedy w Mix'ie poprzestawiać ustawienia portu. Nie uśmiecha mi się robić kolejnych modemów, przejściówek, już wystarczająco dużo kabli mam na stoliczku :) Może ma ktoś konkretny pomysł?
    Pozdrawiam serdecznie, Marcin SQ9MYU.
    PS. Dzisiaj na UKF piękna propagacja tropo... Na 2m i 70cm w końcu coś ciekawego się dzieje :)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    2 wyjścia: musisz kluczować PTT w ACC2 albo podać audio na gniazdo mikrofonowe i kluczować przez CAT.
    M
  • Poziom 28  
    Witam. Problem rozwiązałem, faktycznie, tym razem steruję sygnałem DTR załączanie PTT w gnieździe ACC2 a nie przez CAT interaz jest OK. Pokusiłem się też o dorobienie modułu z optoizolacją wg. poniższego opisu:
    http://www.dxzone.com/cgi-bin/dir/jump2.cgi?ID=21336
    Niestety nie działa. Wygląda na to że RS232 w Kenwoodzie jest pasywne czyli nie pojawiają się tam żadne napięcia. Takie mam wrażenie. Połączenie CAT bezpośrednio z laptopem, czy to przez port RS232 czy poprzez przejściówkę USB-RS232 działa poprawnie. Wydaje mi się że ów modem z optoizolacją nie jest do końca poprawnie skonstruowany.
    Pozdrawiam!