Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki wzmacniacz i kolumnę/głośnik/subwoofer wybrać?

Osa_xD 14 Lut 2017 21:28 447 7
  • #1 14 Lut 2017 21:28
    Osa_xD
    Poziom 2  

Witam kompletnie się na tym nie znam, ale chciałbym kupić dobry sprzęt po niewielkiej cenie.
    Myślałem o tym wzmacniaczu: Voice Kraft AV 688, jeżeli ten jest słaby to możecie polecić mi lepszy..
    A co do kolumny/głośnika/subwoofera to kompletnie nie wiem jaki wybrać..
    Czy mógłby mi ktoś złożyć zestaw z dobrym basem do 1000 zł max?

Edit: Pokój okóło 4m2, szukam czegoś pod bass nie wiem co będzie lepsze czy kolumna/głośnik/soobofer...
    Źródło dzwięku to głównie pc

0 7
  • #3 14 Lut 2017 22:09
    Osa_xD
    Poziom 2  

Dobra ale chciałbym żeby ktoś złożył mi zestaw, bo to mi mało daje tego sprzętu na runku jest tak dużo że nie ograniam

0
  • #4 14 Lut 2017 22:20
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Osa_xD napisał:
    to mi mało daje
    Ale przynajmniej będziesz wiedział czego unikać jak ognia i zarazy... ;)
    Osa_xD napisał:
    tego sprzętu na runku jest tak dużo że nie ograniam
    Zacznij od sprecyzowania - Czego oczekujesz, jakie preferencje muzyczne, jaki rodzaj sprzętu (wieża, czyli wszystko w jednym, a może składanie z segmentów?), gdzie masz zamiar słuchać (inaczej wygląda dobór sprzętu do pokoiku 4m2, a inaczej do salonu 40m2), jakie ma być główne źródło dźwięku (CD, komputer, MP3...)...
    Jak Koledzy będą mieli komplet danych i wymagań, łatwiej będzie coś podrzucić. Ewentualnie - może masz (prócz tego VK) jakieś własne typy? Podaj - zostaną na pewno ocenione pod tym względem.

0
  • #5 15 Lut 2017 18:06
    Osa_xD
    Poziom 2  

398216 Usunięty napisał:
    Osa_xD napisał:
    to mi mało daje
    Ale przynajmniej będziesz wiedział czego unikać jak ognia i zarazy... ;)
    Osa_xD napisał:
    tego sprzętu na runku jest tak dużo że nie ograniam
    Zacznij od sprecyzowania - Czego oczekujesz, jakie preferencje muzyczne, jaki rodzaj sprzętu (wieża, czyli wszystko w jednym, a może składanie z segmentów?), gdzie masz zamiar słuchać (inaczej wygląda dobór sprzętu do pokoiku 4m2, a inaczej do salonu 40m2), jakie ma być główne źródło dźwięku (CD, komputer, MP3...)...
    Jak Koledzy będą mieli komplet danych i wymagań, łatwiej będzie coś podrzucić. Ewentualnie - może masz (prócz tego VK) jakieś własne typy? Podaj - zostaną na pewno ocenione pod tym względem.

patrz edit

0
  • #6 15 Lut 2017 19:22
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Osa_xD napisał:
    szukam czegoś pod bass nie wiem co będzie lepsze czy kolumna/głośnik/soobofer...

Zacznę od tego, że jest pewna różnica pomiędzy kolumna głośnikową, a subwoofer'em. O ile kolumna głośnikowa ma za zadanie odtworzyć w miarę równo całe pasmo częstotliwości (od najniższych do wysokich - w praktyce ideałem by było pasmo 20Hz-20kHz, w praktyce dolny zakres sięga od 40-60Hz zależy od głośnika niskotonowego), subwoofer zaś ma za zadanie uzupełnienie braku częstotliwości od 20Hz do granicy przy której głośnik niskotonowy w kolumnie już sobie poradzi; Praktycznie stosuje się od najniższej jaką można uzyskać na danym głośniku suba aż do ok. 100Hz. Pewną odmianą subwoofera jest subwoofer AKTYWNY (z wbudowanym wzmacniaczem) - taki subwoofer ma możliwość "dostrojenia" do zestawów głośnikowych. Przeważnie jest tam możliwość regulacji wzmocnienia (dla wyrównania balansu tonalnego) i górnej częstotliwości odcięcia - czyli częstotliwości, powyżej której głośnik Subwoofera ma już nie pracować. Czasem dodatkowo jest możliwość przełączenia fazy lub jej płynnej regulacji, tak, aby nie następowało "odejmowanie się" dźwięków o podobnych częstotliwościach jakie promieniują wspólnie : sub i kolumny główne.
    4m2 w sumie niewiele, więc przy wybraniu odpowiedniego projektu można by pewnie z subwoofera zrezygnować; przynajmniej na razie.
    Co do odpowiedzi na moje pytania z postu powyżej, jesteś niezwykle oszczędny w słowach. Pytałem nie tylko o metraż... Może Ci się to wydawać mało ważne, ale jednak nieco inaczej należy podejść do wyboru kolumn do słuchania muzyki poważnej, a nieco inaczej do disco-polo...
    No nic, szkoda. Szukaj więc sam - według własnych (utajnionych) preferencji i wymogów.

0
  • #7 16 Lut 2017 00:19
    indianin11
    Poziom 21  

Osa_xD napisał:
    Pokój okóło 4m2,

Kolego nie pomyliłeś się, serio 4m2 ??? Pomyśl o monitorach bliskiego pola, a o subwooferze zapomnij.

0
  • #8 16 Lut 2017 14:43
    Osa_xD
    Poziom 2  

398216 Usunięty napisał:
    Może Ci się to wydawać mało ważne, ale jednak nieco inaczej należy podejść do wyboru kolumn do słuchania muzyki poważnej, a nieco inaczej do disco-polo...

słucham głownie rapu i od czasu do czasu disco polo.. muzyka poważna mnie wogule nie interesuje

0