Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV do mieszkania za maksymalnie 3500 złotych

krisxxl 15 Lut 2017 04:41 1101 22
  • #1 15 Lut 2017 04:41
    krisxxl
    Poziom 26  

Witam

Planuję zakup nowego telewizora do mieszkania. Oto uzupełniona lista:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? Pokój dzienny z kuchnią w aneksie, całość liczy sobie prawie 20,5 m2.
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? Około 3m.
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-3.
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? W pokoju jest narożnik 250/175, ustawiony dłuższym bokiem w stronę ściany, na której będzie TV. Większość czasu będziemy siedzieć na wprost ekranu, ale może się trafić ktoś siedzący bokiem.
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Docelowo ma być zawieszony na ścianie, ale na początku będzie stał.
    6. Jak słońce świeci w pokoju? Latem słońce wpada na ścianę, gdzie przewidziane jest miejsce na TV. Narożnik stoi plecami do okna balkonowego i z prawej strony jest jeszcze jedno okno.
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Nie posiadam.
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Dobrze, aby było to Smart TV, by można było korzystać np. z internetu czy też z aplikacji np. Netflix. Ponadto by posiadał możliwość odczytywania różnych formatów z USB, tuner cyfrowej kablówki, złącze CI.
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Cyfrowa telewizja kablowa, czasami laptop po HDMI.
    10 .Jakie urządzenia będą podłączone do TV? Sporadycznie laptop.
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-3.
    12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Zdecydowanie nie, ale trafiają się maratony filmowe.
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Programy przyrodnicze, seriale/filmy.
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Przeciętnie, ale jak już to korzystam z aplikacji i kilku stron.
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Nie jest to priorytetem.
    16. Preferencje co do marki? Brak szczególnych preferencji.
    17. Preferencje co do wielkości? Wstępnie myślałem o 49”, ale tutaj wybór pozostawiam fachowcom.
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Słaby kontrast, zbyt jaskrawe kolory.
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Zdecydowanie więcej wieczorami.
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Dobrze, aby TV posłużył trochę i był warty swojej ceny i jakości. Wyjściowo, maksymalnie chcę przeznaczyć 3500 złotych, ale wiadomo, że im mniej tym lepiej.
    21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Nie dotyczy.
    22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Coraz częściej. 

Jak na razie nie wybrałem jeszcze konkretnego modelu, bo jest ich masa na rynku. Gdyby ktoś pomógł zawęzić zbiór poszukiwań, to byłbym zobowiązany.

Serdecznie pozdrawiam i dziękuję.

Krystian

• #2 15 Lut 2017 09:44
    Ludwik XVI
    Poziom 32  

Dla 3m celowałbym raczej w 55 cali - lepsze wrażenia z oglądania.
    Jesli szukasz wysokiego kontrastu to skreśl z listy modele na panelach IPS (te w twoim zakresie cenowym mają z reguły ok. 1000:1), a zainteresuj sie modelami na matrycy VA (tutaj masz od ok 2500:1 do 4000:1)

Ja bym celował w :

120 Hz: Sony KDL-55W808C lub Sony KDL-55W755C lub Sony KDL-55W756C (to ta sama grupa TV na tych samych matrycach VA - roznia sie wyposażeniem, obudową)
    60 Hz: Samsung UE55KU6400

Natomiast jeśli 50 cali wystarczy to mozesz zaoszczedzic sporo $ biorąc np. Panasonic 50DS630e (120Hz)

Wszystkie powyzsze modele są na matrycy VA, z dobrym kontrastem, dobrym poziomem czerni - uniwersalne telewizory idealne do telewizji kablowej.

• #3 15 Lut 2017 10:08
    jacekko63
    Poziom 30  

Proponuję Philips 49PUS6561/12, zakup na lata bo i 4K i HDR i 100Hz.
    Oczywiście ambilight

• #4 15 Lut 2017 10:24
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Do 3,5 tyś zł masz modele fullhd:
    - Panasonic 55CS630
    - LG 55LF652
    - Sony 55W755

Ale jeśli zakup na dłużej to kierunek jest tylko na 4K i 100Hz:
    - Philips 55PUS6561 za 3699 zł z kalibracją
    - TCL 58S7806 za 3199 zł z kalibracją

Na inne modele kasy nie wystarczy:
    - Panasonic 50DX750 za 4599 zł
    - Samsung 49KS7000 za 4599 zł
    - Sony 49XD8309 za 4599 zł

• #5 15 Lut 2017 10:35
    Ludwik XVI
    Poziom 32  

Gdybys zdecydował sie dorzucic troche $ to jest jeszcze jeden ciekawy model od LG czyli 58UH635V.
    To jedyny względnie tani TV 4K na matrycy VA (producent Innolux) od LG.
    Ma co prawda 60 Hz ale 58 cali, dobry smart WebOs3.0 i aktualnie LG zwraca 200 PLN za zakup tego modelu.

Jesli nie jesteś nałogowym fanem piłki nożnej to spokojnie możesz sobie odpuścić natywne 120Hz i zaoszczedzić lub kupic wiekszy TV 60Hz w cenie mniejszego 120Hz.

No i uważaj na IPS z niskim kontrastem, którego nie lubisz (np Philips 49PUS6561/12)

• #6 15 Lut 2017 12:25
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Poczekaj bo w lutym będą już nowe modele Sony XE - zapowiadają się super:
    http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/131449-fir...li-telewizorach-uhd-wprowadzi-matryce-va.html
    Nie podali jeszcze cen.

Philipsy poczytaj tych co kupili:
    Po kilku dniach oczekiwania wreszcie otrzymałem wyczekiwanego Philipsa 43PUS6501. Polecam obraz na b.dobrym poziomie ale zostało dokładniej skalibrowac ekran (narazie była tylko wstępna kalibracja " na szybko") obraz szybki, prawie niewidoczny clouding. Dzwięk jest w miarę dobry bo i tak podłączę pod amplituner z mildtonami. Dziękuję za pomoc w wyborze i pozdrawiam. Temat do zamknięcia :)
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3290720.html
    ...........

Po przeszło miesiącu użytkowania, stwierdzam, że w tych pieniądzach to był dobry wybór.
    Zainstalowane kilka najpotrzebniejszych wtyczek. Telewizor chodzi stabilnie i bez większych problemów.

Mogę polecić z czystym sumieniem.
    Telewizor wybrany i zakupiony
    55PUS6561

Dziękuję koledze @LOCOLOCO za doradztwo i pomoc.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3272743.html

• #7 15 Lut 2017 12:31
    Ludwik XVI
    Poziom 32  

Sony seria XE zapowiada sie fajnie. W końcu porzucili matryce IPS na rzecz VA.
    Natomiast ceny obawiam sie, że wystartują z poziomu ok. 5,5 tys pln za model 55 calowy (czyli najmniejszy w tej serii)

• #8 17 Lut 2017 12:49
    krisxxl
    Poziom 26  

Witam

Dziękuję wszystkim za pomoc. Pooglądam zaproponowane TV i coś pewnie wybiorę. Jak coś, to wrócę z pytaniami.

Pozdrawiam

Krystian

• #10 19 Lut 2017 10:02
    krisxxl
    Poziom 26  

Witam

No jeszcze nie ma ostatecznego wyboru. Ja chcę się wstrzymać do czasu premiery cenowej Sony XE, chociażby z ciekawości, natomiast małżonka waha się co do stylistyki i wpasowania do wystroju pomieszczenia. Ot, proza życia. Jak coś wybiorę, to się na bank odezwę.

Pozdrawiam

Krystian

• #12 19 Lut 2017 16:26
    krisxxl
    Poziom 26  

Witam

Sony się podoba jeśli chodzi o design. O parametrach sam zrobiłem PR taki, że klękajcie narody. Jedyną niewiadomą pozostaje cena - jak to kiedyś we woju było: cyfra hamuje :). Poczekamy, zobaczymy.

Pozdrawiam

Krystian

• #14 19 Lut 2017 22:16
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Ale to są enrty level -czyli najtańsze modele specjalnego przeznaczenia - te akurat miał być do gier. To faktycznie lepiej poczekajmy na decyzję siły wyższej.

• #15 24 Lut 2017 08:25
    krisxxl
    Poziom 26  

Witam

Wracam do tematu. Odbyłem tournee po kilku sklepach, celem obejrzenia na żywo zaproponowanych modeli. Co do Full HD, to nie mam pytań. Ale z 4k jest jednak problem. Otóż obejrzałem zaproponowane modele i mają one jedną wspólną cechę: matryce gubią się na szybkim ruchu, ewidentnie klatkują przy 4k. Ale pomyślałem sobie, że to pewnie domena tańszych modeli i obejrzałem także te z górnej półki cenowej - efekt bardzo podobny - klatkowanie szybkiego obrazu o dużym kontraście. Co ciekawe, normalnie prezentowane TV 4k mają jakieś filmy, które są albo spowolnione albo statyczne. Jeżeli jest duża dynamika, to obiekty są o podobnym kolorze - przypadek?

I teraz pytanie do Was: czy to moje subiektywne wrażenie czy tak rzeczywiście jest? Na razie nie patrzymy na budżet.

I druga rzecz, w związku z powyższym pytaniem: czy brać 4k, nawet dorzucić trochę więcej grosza, czy raczej kupić bardzo dobre Full HD?

Dziękuję i pozdrawiam

Krystian

• #16 24 Lut 2017 11:45
    ar2d2
    Poziom 10  

Witam. Jeśli oglądałeś PUS 6561 to jak najbardziej płynność jest do niczego. Ten model i jeszcze kilka 4K Philipsa ma kiepsko działający system poprawy obrazu.
    Ten model jest nieudany, posiada praktycznie więcej wad niż zalet. Pomimo matrycy 120 Hz płynność jest na poziomie matryc 60 Hz ( możesz to sprawdzić szukając testów płynności modelu 6561 i 7101 - oba modele wypadają fatalnie).
    Osobiście miałem przez tydzień 6561 i oddałem, bo tak marnego obrazu nie wyświetla nawet mój stary LCD JVC najbardziej mnie irytowały:
    - banding podczas szybkich scen (przesuwające się pasy zamiast dobrego czystego obrazu)
    - clouding praktycznie na całym ekranie
    - niedziałający system PNM odpowiadający za płynność ( albo efekt teatru albo nieostry i rozmyty obraz)
    - brak czerni - zastosowana kiepska matryca IPS produkcji TPV
    Zalety to jedynie:
    - ambilight
    - android ( o ile kolejne aktualizacje nie będą bardziej psuć niż usprawniać systemu)

Po oddaniu kupiłem FHD 60 J6240 i teraz jestem zadowolony. Uważam, że jak nie mam na dobre modele 4K to nie warto się pchać w budżetowe modele takie jak PUS 6561 czy TCL 7906. Bo nie oferują one przyzwoitej, jakości i szkoda wcale nie małe kwoty, bo to nie 1000 tylko za 55 trzeba wydać od 3000 do 4000.

Moderowany przez Mirek Z.:

I po co wielokrotnie powtarzasz takie treści w swoich postach? Koniecznie wszyscy mają Ci współczuć, że wybrałeś taki TV? Pisałem już - nie musisz pisać w tym dziale i zaniżać jego poziom.

• #17 24 Lut 2017 12:46
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Tu się nie wiele zmieniło.
    Zakup 4K jest jak najbardziej uzasadniony:
    jeśli zakup na dłużej to kierunek jest tylko na 4K i 100Hz:
    - Philips 55PUS6561 za 3699 zł z kalibracją
    - TCL 58S7806 za 3199 zł z kalibracją

Na inne modele kasy nie wystarczy:
    - Panasonic 50DX750 za 4599 zł
    - Samsung 49KS7000 za 4599 zł
    - Sony 49XD8309 za 4599 zł

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/philips-49pus6561-12.bhtml
    Tu masz opinie potwierdzone zakupem, tych co mają telewizor a nie opowiadają tyylko opowieści .
    http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/philips-55pus6561-12.bhtml
    Tu masz następnych zadowolonych bardzo.

Możesz napisać też na PW do tych co kupili na elektrodzie i są bardzo zadowoleni:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3272743.html
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3282482.html
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3290720.html

• #18 24 Lut 2017 13:52
    krisxxl
    Poziom 26  

Witam

Philips 55PUS6561 odpada - oglądałem na żywo i tak, jak pisałem, dynamiczny obraz o wysokim kontraście w 4k nie da się oglądać. TCL analogicznie. Czerń przemilczę. Wiem, że mój budżet jest bardzo niski, ale zależy mi, żeby dobrze go spożytkować (możliwe jest, że go powiększę, ale muszę mieć pewność, że pieniądze nie będą wyrzucone w błoto). I znów, tak, jak pisałem powyżej, nawet wysokie modele 4k wg. mnie wykładają się na dynamicznym obrazie w wysokim kontraście. Czy ktoś ma podobne doświadczenia? Problem ze wzrokiem odpada - test robiłem z drugą osobą, z tym, że nie mówiłem czego szukamy, tylko poprosiłem o opinię po projekcji.

Pozdrawiam

Krystian

• #19 24 Lut 2017 13:57
    Fallen89
    Poziom 10  

krisxxl napisał:
    Witam

Philips 55PUS6561 odpada - oglądałem na żywo i tak, jak pisałem, dynamiczny obraz o wysokim kontraście w 4k nie da się oglądać. TCL analogicznie. Czerń przemilczę. Wiem, że mój budżet jest bardzo niski, ale zależy mi, żeby dobrze go spożytkować (możliwe jest, że go powiększę, ale muszę mieć pewność, że pieniądze nie będą wyrzucone w błoto). I znów, tak, jak pisałem powyżej, nawet wysokie modele 4k wg. mnie wykładają się na dynamicznym obrazie w wysokim kontraście. Czy ktoś ma podobne doświadczenia? Problem ze wzrokiem odpada - test robiłem z drugą osobą, z tym, że nie mówiłem czego szukamy, tylko poprosiłem o opinię po projekcji.

Pozdrawiam

Krystian

Ciekawe czy LOCOLOCO vel. Kiki będzie Cię cytować przy pytaniach o 6561 w przyszłości. :)

Taka tam ironia, bo tak to regularnie jakieś dobre komentarze wrzuca na 500 słów rozpisane.

Moderowany przez Mirek Z.:

Post nie na temat, jawne kpiny - https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php p.3.1.9, p.3.1.14. Ostrzeżenie.

• #20 24 Lut 2017 14:45
    Ludwik XVI
    Poziom 32  

krisxxl napisał:
    I znów, tak, jak pisałem powyżej, nawet wysokie modele 4k wg. mnie wykładają się na dynamicznym obrazie w wysokim kontraście. Czy ktoś ma podobne doświadczenia?

Niestety to efekt zbyt słabego hardware aktualnych TV. Moim zdaniem tez jest to widoczne. Trochę to przypomina klasyczny judder - ale z tym sobie producenci TV poradzili upłynniaczami.
    Z 4k jest gorzej, bo brakuje mocy procesorów obrazu.
    Problem na razie praktycznie nie istnieje szerzej ponieważ nadal brakuje natywnych materiałów 4K.
    Za to za kilka lat ludzie, ktorzy aktualnie kupują podstawowe serie TV 4K beda je wymieniać, bo brak płynności bedzie ich dobijał :)

Dodatkowo dochodzi niska ostrość ruchu w TV 4K. Aktualnie o wiele gorsza niz w schodzących modelach FHD (mówimy o tych samych segmentach cenowych)

• #21 24 Lut 2017 16:17
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

A Philipsa miałeś skalibrowanego ?
    W jakim trybie sklepowym był ?
    To kalibracja właśnie porządkuje kontrastowość.

Ile masz max kasy ?
    Kiedy planujesz zakup ?

• #22 27 Lut 2017 10:03
    krisxxl
    Poziom 26  

Witam

Owego Philipsa najpierw obejrzałem w jednym z marketów, więc można uznać, iż prezentacja była daleko odbiegająca od rzeczywistości. Kolejną odbyłem już w sklepie, który serio traktuje klientów i sama prezentacja zajęła nam około godziny i sprzedawca naprawdę porządnie podszedł do tematu. Odpowiadając na Twoje pytanie: tak, kalibracja została wykonana.

Jeżeli chodzi o zakup i budżet, to mocno się zastanawiam, czy w ogóle iść w stronę UHD. Żeby pomyśleć o TV UHD 55'' spełniającym minimalne kryteria przyzwoitości obrazu, to trzeba mieć co najmniej 5000 złotych a i tak nie jestem przekonany do możliwości takiego TV. Zaczynam mieć przemyślenia, żeby jednak na razie kupić dobry telewizor Full HD, jakieś 48''-50'' i póki co zrezygnować z UHD.

Pozdrawiam

Krystian

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME