Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czujki PET do systemów alarmowych

tom_asiol 15 Feb 2017 08:42 1137 6
Optex
 • #1
  tom_asiol
  Level 15  
  Panowie

  Chciałbym zamontować Alarm Versa Plus z czujnikami ruchu przewodowymi ale odpornymi na ruch zwierząt. Mam psa do 20kg i czy te czujki coś pomogą czy to tylko ściema i po prostu piesek jest za duży aby alarm mógł być uzbrojony.
 • Optex
 • Optex
 • Helpful post
  #3
  jacek tecnocom

  Level 10  
  Zwróć uwagę na wysokość montażu czujki, pytanie czy już masz pociągnięte kable czy dopiero zamierzasz to zrobić. Dla czujek z funkcją PET producenci podają wysokość montażu tak, aby spełniała swoją funkcję. Pytanie kolejne czy piesek jest skoczny :-) bo z taką masa skok na tzw. kanapę, fotel itd. może wzbudzić alarm. Czujka z funkcją PET nie rozróżnia czy to jest pies, kot a może człowiek czołgający się po podłodze. Te czujki słabiej reagują na wysokości od podłogi w górę na kilkanaście kilkadziesiąt centymetrów. Ściemą są z pewnością podawane w kartach katalogowych tzw. algorytmy, które sprawiają, że czujka nie widzi zwierząt.
 • #4
  tom_asiol
  Level 15  
  Piesek 19kg i tak do kolan i skoczny (na pewno to nie Yoork :) to będzie problem. Raczej zaliże kogoś niż ugryzie to też mi obrona domu :). Nie ruszyłem jeszcze trasy przewodów i mam zamiar to zacząć robić. Na pewno mogę zazbroić nap. kuchnię i łazienkę w moim przypadku ponieważ tam zamknę drzwi, pozostały obszar w obszarze planowanych 3 czujek do dyspozycji pieska. A jak w przypadku jak pieska wezmę na wakacje i zostanie tylko skoczny kot ???
 • #5
  jacekmc
  Level 12  
  Jak jeszcze nie podjąłeś decyzji to może idź w kierunku zabezpieczeń obwodowych (czujki, bariery zewnętrzne) np. same wnęki okienne, balkonowe drzwiowe co tam jeszcze masz itd. Pozdrawiam
 • #6
  sosarek

  Level 43  
  tom_asiol wrote:
  A jak w przypadku jak pieska wezmę na wakacje i zostanie tylko skoczny kot ???

  Przy kocie zapomnij o czujnikach ruchu, tylko ochrona obwodowa.
 • #7
  suworow
  Admin of Property security
  szymon122 wrote:
  Jeśli pies ma na prawdę poniżej 20kg to nie będzie problemu ale lepiej aby miał poniżej 15kg. Ale najlepiej działa to przy pieskach typu York.

  A może kolega pokusi się o narysowanie jakiegoś wykresu obrazującego tę teorię ;)

  Na forum wielokrotnie poruszano temat czujek odpornych na zwierzęta. Proszę poczytać i wyciągnąć wnioski.
  pozdrawiam