Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Generator prądu dzwonienia - Budowa generatora prądu dzwonienia

19 Lut 2017 21:20 2058 39
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 43  
    @R-MIK Echh, generator, czy multiwibrator pracuja na pierwotne uzwojenie małego transformatora. Uzwojenie wtórne w szereg z zasilaniem DC i linią abonencka do telefonu.
  • Relpol przekaźniki
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 43  
    Wyszukam Ci pozniej. Transformator o przekładni 1/4, rezystancji uzwojenia pierwotnego kilka omów, i przekroju kolumny środkowej 0.5 cm2. Stare radio tranzystorowe typu ,,Czar" np. (transformator głośnikowy)
  • Relpol przekaźniki
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 43  
    @R-MIK Próbuje Ci dopasować jakiś transformator impulsowy z przetwornicy PWM , np z groszowego zasilacza do LEDów.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    W.P.
    Specjalista - zasilacze komputerowe
    R-MIK napisał:
    Prąd dzwonienia muszę wytworzyć z 12V.
    To znacząco komplikuje konstrukcję. Pozostaje konstruować przetworniczkę umożliwiającą zasilanie stopnia końcowego, może znaleźć coś gotowego. Tak czy inaczej to duża przeszkoda.
    R-MIK napisał:
    Który OAMP działa przy napięciach rzędu 60..90V?
    Myślę, że Kolega Radiowiec 2 miał na myśli dowolny wzmacniacz operacyjny ale w układzie wzmacniacza zasilanego np +/- 60V i wyżej. Ten układ jest w opisany w katechizmie wzmacniaczy operacyjnych autorstwa Panów Kulki i Nadachowskiego (niestety kiedyś pożyczyłem komuś i przepadła).

Myślę, że w podobnym przypadku starałbym się ominąć konieczność zasilania z 12V.
    Układ ogólnie małej mocy więc do zasilania mały kilkuwatowy transformator 230/2x25V (nie mam katalogu ale na pewno coś podobnego jest). Prostownik w układzie podwajacza => mam +/- 70V.
    Wzmacniacz końcowy na dowolnym wzmacniaczu operacyjnym. Oczywiście w odpowiedniej konfiguracji pozwalającej na zasilanie wysokim napięciem.
    Generator sinus... Jest wiele schematów.
    Nie wiem do czego ma służyć to urządzenie. Czy potrzebna jest regulacja amplitudy, częstotliwości, pomiar prądu na wyjściu?

Dodano po 4 [minuty]:

Acha... Doczytałem #17 i #30.
    Rozumiem, że temat rozwiązany.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    kangyooni
    Poziom 17  
    R-MIK napisał:
    w podobnym przypadku starałbym się ominąć konieczność zasilania z 12V.
    Układ ogólnie małej mocy więc do zasilania mały kilkuwatowy transformator 230/2x25V

Jak już masz takie trafo małej mocy, to nie lepiej zrobić generator sinusa + najtańszy wzmacniacz audio (wszystko z 12V) i dać to na wtórne trafa?
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto