Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat Body - MC9S12DG256 - urwana nóżka RESET

Pavloor 16 Feb 2017 00:03 2334 12
    Pavloor
    Level 14  
    Witam.

Odczytując MC9S12DG256 w Body w Fiat Stilo urwałem nóżkę RESET (pin 42) w obudowie QFP112.

Czy dysponuje ktoś schematem, zdjęciem skąd wziąć sygnał resetujący?
    Lub posiada jakiekolwiek body z tym mikrokontrolerem w celu wykonania zdjęcia?

Fiat Body - MC9S12DG256 - urwana nóżka RESET
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    jokerro
    Level 34  
    Mam body sztuk dwie do stilo.
    Poza tym w tych procesorach nie podnosi sie zadnych nog do odczytu.
    To po punktach pięknie leci, które można sobie samemu ładnie znaleźć miernikiem.
    Pavloor
    Level 14  
    Nie podnosiłem nóg. Z poglądowych schematów musiałem wlutować się bezpośrednio w nóżkę RESET. Nie wyraziłem się dokładnie jasno, uszkodziłem pole lutownicze pod nogą 42, a nie samą nóżkę.
    Mógłbyś zerknąć do jakiego najbliższego elementu leci RESET?
    Pavloor
    Level 14  
    szymitsu21 To w miarę potwierdzone info? Bo na żadnych schematach, ani zdjęciach nie znalazłem właśnie wyprowadzenia tej nóżki, ale w wersji z MC912DG128 którą mam na biurku widać, że Reset podpięty jest pod jakieś dwa tranzystory.
    Pfemek
    Level 23  
    Sprawdź sobie notę katalogową tego mikrokontrolera (albo pochodnego) i zobacz jaki stan wymagany jest do jego normalnej pracy a jaki do resetu. Czasem jest to zwykłe podciągnięcie do plusa a czasem bardziej skomplikowany układ. Myślę, żę jak podciągną byś do VCC to układ powinien ruszyć... ;)
    jokerro
    Level 34  
    Jak znajdę jutro chwilkę to to sprawdzę.
    Ale z tego co kojarzę na szybkości to pad idzie spod nogi od razu pod spód procesora,nie jest wyprowadzony na zewnatrz
    Pavloor
    Level 14  
    Ostatecznie kupię jakieś podobne BSI w celu pomiarów. U mnie siedzi 51755130 z 2005 roku. Czy w 51755127 też będzie DG256?
    Może jakieś starsze włoskie BSI z DG256?

Zgodnie z opisem stan na Resecie (0-5V) zmieniany przez MCU w trakcie pracy. Z tego co doczytałem stan niski = aktywny, ale do odczytu zawartości sygnał ten musi być zmieniany.

W Scenic 2 występuje również MC9S12DG256, może ktoś ma pod ręką?
  • Helpful post
    damdam

Level 34  
    9s12 działa z /RESET w powietrzu.
    Pavloor
    Level 14  
    Czyli inaczej niż MC912DG128?

W takim razie spróbuję uruchomić i zdam relację.
    Mimo wszystko dla świętego spokoju i spokojnego snu zwracam się z prośbą o sprawdzenie czy gdzieś od spodu (druga strona płytki, nie pod układem) jest wyprowadzony pin RESETu - chociażby dla alternatywy wlutowania się, bo akurat w tym miejscu nie jest to takie łatwe.

@jokerro Będę serdecznie wdzięczny.
    damdam

Level 34  
    będzie działać. jak chcesz być bardziej niż pewnym, to daj jakiegoś pullupa do Vcc i po temacie.
    Pavloor
    Level 14  
    Wszystko złożone i zamontowane.

Działa bez podciągania Vcc. Przez złącze diagnostyczne jest również poprawny dostęp po CANie.

Serdecznie dziękuję Wszystkim za okazaną pomoc!
    Pozdrawiam serdecznie.